Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس سیم ۵ خانواده محتکرکننده خودرو به برخی از مقامات وصل است

سیم ۵ خانواده محتکرکننده خودرو به برخی از مقامات وصل است

b_150_150_16777215_00_images_khojaste10.jpgرئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در مجلس می گوید آن ۵ خانواده ای که در زمینه احتکار خودرو فعالیت دارند با برخی مقامات در ارتباط هستند.

به گزارش "همدان نیوز"، امیر خجسته در خصوص 5 خانواده مرتبط با احتکار خودرو اظهار داشت : اسامی این خانواده ها را اعلام نمی کنم چون بنا شده است قوه قضاییه دراین زمینه ورود کند و به بنده گفته اند در اعلام اسامی احتیاط کنم زیرا بار حقوقی دارد.

مسئولان در برخورد با متخلفان تعلل می کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد:  این 5 خانواده کسانی هستند که از ابتدا در بحث مافیای خودرو بوده اند و با تمام دستگاه ها به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط دارند، خودرو در انحصار این 5 خانواده است و تشکیل شبکه داده اند، اگر اتفاقاتی در جاهای دیگر رخ می دهد با مدیریت و هماهنگی این خانواده ها است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: دادستان اخیرا از این 5 خانواده اسم برده است و یکی از آنها عامل اصلی دپوی 5 هزار خودروی خارجی در سلفچگان بودند اما متاسفانه برای برخورد با آنها تعلل شد با این حال اخیرا شاهد ورود دستگاه های نظارتی هستیم.

این 5 خانواده کسانی هستند که از ابتدا در بحث مافیای خودرو بوده اند و با تمام دستگاه ها به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط دارند.

کدهای مافیای خودرو به مقامات داده شده است

وی با بیان اینکه کدهایی برای برخورد با این 5 خانواده داده شده است، بیان داشت: مردم منتظر هستند با این افراد برخورد شود، در زمینه احتکار 160 هزار خودرویی که خودروسازان داخلی از جمله سایپا و ایران خودرو متعهد به تحویل شده اند شاهد سنگ اندازی بودیم.

با فشار ما 90 هزار خودروی داخلی رو شد

این نماینده مجلس تاکید کرد: پس از فشارهایی که آوردیم ناگهان 90 هزار خودرو برای تحویل به متقاضیان رو شد اکنون باید وضعیت 70 هزار خودروی دیگر مشخص شود تا فشار بر مردم کاهش یابد.

خجسته با تاکید براینکه دستگاه های نظارتی به موقع عمل نکرده است، اظهار داشت: زمانی که در ثبت سفارش 34 هزار خودرو تخلف شده بود هیچ کس در این زمینه ورود نکرد و حتی گمرک نیز موضوع را تکذیب کرد تا اینکه مستندات را مشاهده کردند.

وی گفت: این خانواده ها با وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه معاون وزیر در ارتباط هستند اما جای سوال دار که چرا زیر مجموعه معاونت دستگیر شده اند اما هنوز با معاونت کاری ندارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس بیان داشت:  سیم این 5 خانواده به برخی مقامات و ذی قدرتان وصل است چرا که بدون چنین ارتباطاتی نمی توان دست به چنین تخلفاتی زد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد و شفافیت در مجلس در خصوص بازدید از گمرک اظهار داشت: از بخشی از گمرک بازدید شد، قرار است بازدید دیگری صورت گیرد از آنجایی که قرار است بازدید سرزده باشد آن را خبری نمی کنم./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن