Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس احتمال کاهش نرخ ویزای اربعین

آزادی‌‎خواه خبر داد:
احتمال کاهش نرخ ویزای اربعین

b_150_150_16777215_00_images_azadikhah25.jpgرئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس از برگزاری نشست فراکسیون متبوعش با مسئولان ستاد اربعین به منظور تعیین نرخ ویزای اربعین با توجه به نوسانات بازار ارز و پایین آمدن نرخ دلار خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز"، احد آزادی‌خواه با اشاره به نوسانات نرخ ارز و پایین آمدن نرخ دلار در برابر ریال طی روزهای اخیر، عنوان کرد: فراکسیون حج و زیارت مجلس برنامه دارد با دعوت از مسئولان  و دست اندرکاران ستاد اربعین در موضوع رقم تعیین شده برای اخذ ویزای عراق در ایام اربعین تجدید نظر کند و احتمال دارد در این تصمیم بازنگری شود.

لغو ویزای اربعین امسال ممکن نیست

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهم‌‎ترین موضوعاتی که فراکسیون بر آن تأکید داشت ولی امسال شدنی نشد، لغو ویزای اربعین بود که امیدواریم با مذاکرات سازنده‎تر این مهم برای سال‌های آتی محقق شود.

 ورود زوار بدون روادید به خاک عراق در ایام اربعین حسینی(ع) چه مجازاتی دارد؟

وی افزود: در مقطع کنونی در نظر گرفتن رقم 377 هزار تومانی برای اخذ ویزای اربعین که رقمی حدودا سه برابر ویزای سال گذشته است، برای زوار سید الشهداء که عمدتا از قشر متوسط و پایین جامعه هستند، رقم سنگینی است و بسیاری از زوار توان پرداخت آن را ندارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: نشست فراکسیون حج و با مسئولان دبیرخانه ستاد اربعین هفته آینده فقط با موضوع تعیین نرخ ویزا برگزار خواهد شد و راهکارهای کاهش قیمت ویزا در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امنیت زائر بدون روادید در مخاطره است

آزادی‌خواه با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد زوار به هیچ عنوان بدون ویزا وارد خاک عراق شوند، افزود: یکی از تقاضاهای با اهمیت جلوگیری از خروج زائر بدون روادید است چراکه امنیت و جان زائر با این شکل به خطر می‌افتد.

هیچکس مسئولیتی در قبال زواری که بدون ویزا وارد خاک عراق شوند، ندارد

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس یادآور شد: نه تنها دولت ایران بلکه دولت عراق هم مسئولیتی در قبال فرد بدون روادید در خاک عراق ندارد و حتی برای آن مجازات‎هایی نیز در نظر می‌‎گیرد./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن