Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس وضعیت دانشگاه آزاد نگران‌کننده است

وضعیت دانشگاه آزاد نگران‌کننده است

b_150_150_16777215_00_images_khojaste-neshast.jpgعضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در جلسه با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نمایندگان مجلس آمادگی هرگونه کمک به مسئولان دانشگاه آزاد تا زمان رفع مشکلاتی که دانشجویان و خانواده‌های آنها را دچار نگرانی کرده است، دارند.

به گزارش "همدان نیوز"، امیر خجسته گفت: این جلسه برای شنیدن توضیحات و راهکارهای طهرانچی در خصوص حل مشکلات این دانشگاه و دانشجویان جدیدالورود و ثبت نامی دانشگاه آزاد تشکیل شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در این جلسه آینده دانشگاه آزاد با توجه به اخبار و اطلاعات موجود نگران کننده بیان شد که نیاز مبرم به یک برنامه ریزی و هدفگذاری برای این دانشگاه وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه تعداد کارمندان دانشگاه آزاد بالغ بر یکصدهزار نفر، هیأت علمی 30 هزار نفر و دانشجویان یک و نیم میلیون نفر هستند، اظهار داشت: متاسفانه امید در بین کارمندان، مدرسان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد به مقدار قابل توجهی کاهش یافته و باید هر چه زودتر با برنامه ریزی های مدیریت آن، امید به این دانشگاه بازگردد.

خجسته در ادامه با اشاره به مبحث بعدی که تغییر در نوع رشته ها در این دانشگاه است، عنوان کرد: دانشگاه باید برنامه ای برای هدفمند شدن رشته های این دانشگاه اعم از افزایش رشته های مهارتی و بالا بردن ارتباط صنعت و دانشگاه برنامه ریزی کند تا دانشجویان سریعتر و بهتر بتوانند بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار شوند.

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس دهم در ادامه گفت: طی این جلسه طهرانچی را دعوت به برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان کردیم چرا که نمایندگان هر کمکی برای بهبود شرایط دانشگاه لازم باشد انجام می دهند و نگرانی بسیار زیادی در این خصوص دارند که یکی از آنها مشکلاتی است که برای دانشجویان ثبت نامی در رشته های پزشکی و زیر مجموعه های آن در کشور و استان همدان رخ داده است.

وی ادامه داد: بنده در جمع این دانشجویان که اغلب دو یا سه هفته هم در کلاس ها حضور پیدا کرده بودند حضور یافتم و متاسفانه این اتفاق ضربه های بدی را اعم از مالی و روحی به این دانشجویان وارد کرده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اضطراب و استرس زیادی که در خانواده ها برای این به هم ریختگی به وجود آمده، خاطرنشان کرد: طی این جلسه از سرپرست دانشگاه آزاد خواستیم به هر طریق ممکن این مشکل با همان رشته هایی که مورد نظر دانشجویان است مرتفع شود و اگر در این خصوص به کمک مجلس احتیاج است ما آمادگی آن را داریم و اگر باید با وزرات بهداشت و آموزش عالی مذاکره شود باز هم این فراکسیون می تواند برای حل این مشکل هر کاری را انجام دهد./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن