Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس رسانه در آینده نزدیک به قدرت اول تبدیل می‌شود

رسانه در آینده نزدیک به قدرت اول تبدیل می‌شود

b_150_150_16777215_00_images_hajibabayi58.jpgنماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در رأس امور است اما نمایندگان در رأس نیستند، از سویی دیگر رسانه در دنیا در رأس قرار دارد و در ایران چنین نیست در حالیکه خبرنگاران باید از امنیت و ابزار کافی برای فعالیت خود برخوردار باشند.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست خبری که با حضور وزیر فرهرنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه امروز اگر بخواهیم در زمینه‌های مختلف حرفی برای گفتن داشته باشیم ناگزیر باید در حوزه فرهنگ فعالیت کرد، اظهار داشت: امنیت جهان در آینده بر عهده انسان بصیر است که هم اقتدار و هم امنیت و اقتصاد را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در کشور نقیصه‌ای وجود دارد و آنچه فرهنگ از آن رنج می‌برد عدم هم‌افزایی و در متن حرکت نکردن است و حوزه‌های مختلف فرهنگی همچون رسانه‌ها نیاز به ابزار حمایتی دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به افزایش بیش از پیش قدرت رسانه و فضای مجازی، تصریح کرد: در آینده نزدیک فضای مجازی حتی جای فروشگاه‌ها را نیز خواهد گرفت و قدرت رسانه قدرت اول خواهد شد.

حاجی‌بابایی افزود: مجلس در رأس امور است اما نمایندگان در رأس نیستند، از سویی دیگر رسانه در دنیا در رأس قرار دارد و در ایران چنین نیست در حالیکه خبرنگاران باید از امنیت و ابزار کافی برای فعالیت خود برخوردار باشند.

اصحاب مطبوعات باید از بهترین امکانات برخوردار شوند

وی با اشاره به اینکه اصحاب مطبوعات باید از بهترین امکانات برخوردار شوند، گفت: ما دچار این اشتباه شده‌ایم که اقتصاد جدا از فرهنگ و رسانه است در حالیکه باید بخش مهمی از اقتصاد را هزینه فرهنگ و رسانه کنیم و اگر کار جدی در این زمینه صورت گیرد در قدرت رسانه اثرگذار خواهد بود.

حاجی‌بابایی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انتقال جشنواره فیلم کودک و نوجوان از همدان به اصفهان، یادآور شد: همدان هزینه زیادی در این حوزه صرف کرد اما با انتقال این جشنواره به اصفهان، هزینه‌های روی دست همدان ماند و انتظار می‌رود که به برگزاری مجدد آن در استان توجه شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن