Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس سابقه آمریکا در استفاده ابزاری از جریانات معاند منطقه

سابقه آمریکا در استفاده ابزاری از جریانات معاند منطقه

b_150_150_16777215_00_images_pormokhtar123.jpgعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکا همیشه از جریانات و گروه‌ها استفاده ابزاری می‌کند و وقتی کارش با آنها تمام شد آنها را فراموش کرده و به گوشه ای می‌اندازد.

به گزارش "همدان نیوز"، محمدعلی پورمختار با اشاره به عدم حمایت آمریکا از کردهای سوریه،گفت:آمریکا کارش همین است که از جریانات و گروه‌ها استفاده ابزاری می‌کند و وقتی کارش با آنها تمام شد آنها را فراموش کرده و به گوشه ای می‌اندازد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با تاکید بر اینکه حمایت های ایران از مردم سوریه نقش اساسی در امنیت و ثبات منطقه ایفا کرده است،ادامه داد:این سیاست ها و استفاده ابزاری از گروهک ها  در تاریخ آمریکا بارها و بارها اتفاق افتاده است؛ در قضیه صدام و طالبان هم دیدیم؛ در مسائل سوریه و عراق هم شاهد این موضوع هستیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به نگرانی ترکیه از فعالیت کردهای سوریه در نزدیکی مرز این کشور،ادامه داد:ایران، روسیه و ترکیه علی رغم همه فشارهایی که وجود داشت، بر ائتلاف خود باقی مانده‌اند و تاکنون مواضع خوبی را در خصوص موضوع سوریه اتخاذ کرده‌اند.

وی افزود:عدم دخالت قدرت ها و کشورهای دیگر در امور داخلی سوریه از اولویت های همپیمانان سوریه است و ما همچنان معتقدیم که گفتگوی سوری-سوری می تواند مشکلات داخلی این کشور را حل کند.

کردهای سوریه سلاح هایشان را به زمین بگذارند

پورمختار با اشاره به اقتداری که محور شرق (ایران، روسیه و ترکیه) در سوریه از خود نشان داده است،اظهارداشت:آمریکا بر مبنای سیاست های گذشته خود همین رفتار را با کردهای سوریه کرده و آنها را تشویق به جنگ نیابتی کرد و آن ها کشته های زیادی دادند و الآن پشت آنها را خالی کرده است.

با تاکید بر اینکه موضوعات منطقه باید با همکاری کردستان سوریه و دولت مرکزی این کشور حل شود، تصریح کرد:تاریخ دوباره تکرار می‌شود،کردهای سوریه باید به دامان سوریه برگردند و سلاح هایشان را به زمین بگذارند و با دولت قانونی سوریه متحد باشند و علیه آمریکا بجنگند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن