Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس بانک متقاضیان کار در کشور ایجاد شود

بانک متقاضیان کار در کشور ایجاد شود

b_150_150_16777215_00_images_sarmayegozar204.jpgعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه اشتغال و افزایش ظرفیت جذب بحران های اجتماعی و آسیب های ناشی از آن را به حداقل می‌رساند گفت: لازم است یک بانک اطلاعاتی از متقاضیان نیروی کار و جویندگان کار در وزارت تعاون شکل بگیرد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حسن لطفی گفت: برگزاری آزمون استخدامی فرصت مناسبی است تا جامعه فعالان به کار آسیب‌دیده از اپیدمی کرونا، تحریم و مشکلات اقتصادی یکبار دیگر بتوانند توان خود را برای آبادانی کشور به کار بگیرند و از مشکلات روحی احتمالی نیز عبور کنند.
نماینده رزن و درگزین تأکید کرد: هر کسی بتواند ذره‌ای در مسیر توسعه اشتغال در کشور گام بردارد و به هر طریقی در این مسیر حرکت کند خدمتی ماندگار انجام داده و نیاز اصلی امروز کشور در همین امر است. باید همه نهادها و دستگاه‌های کشور با همه‌ ابزارهای خود به کمک کسانی بیایند که برای توسعه اشتغال طرح و ایده نو دارند.
وی ادامه داد: آزمون استخدامی یک نمونه و تجربه موفق از آمایش ظرفیت و توان جامعه در دنیا است که در بسیاری از کشورها انجام شده و از طریق آن می‌توان به شناخت درستی از پتانسیل نیروی کار متخصص تحصیل کرده، مهارت‌دان و یا تکنسین در سطح کشور رسید و این نیروها را به بخش‌های متقاضی معرفی کرد.
لطفی گفت: وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی می‌تواند به عنوان متولی اشتغال در کشور از آزمون‌های استخدامی متناسب با نیاز متقابل نیروکار و کارفرمایان بخش خصوصی و دولتی استفاده و بستری فراهم کند تا بانک اطلاعاتی متقاضیان نیروی کار و جویندگان کار از این طریق ایجاد شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن