Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس نباید دنبال محدودیت در فضای مجازی باشیم

نباید دنبال محدودیت در فضای مجازی باشیم

b_150_150_16777215_00_images_azadikhah25.jpg

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره مطرح شدن طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس، گفت: در فضای مجازی نباید دنبال ایجاد محدودیت باشیم و آن چیزی که دراین طرح پیگیری می شود، با عنوان دیگری اشتباه شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حجت الاسلام احد آزادیخواه اظهار داشت: عنوان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» خوب است، اما آن چیزی که از محتوای پیش‌نویس طرح مشاهده می‌شود، اشکالات زیادی به آن وارد است.
وی با تاکید بر اینکه امروز در حوزه فضای مجازی نباید با یک رویکرد عملیات کنیم، افزود: عنوان فضای مجازی یک ابَر موضوع و سرشاخه است و حوزه‌های مختلفی همچون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی را شامل می‌شود.
وی تاکید کرد: در حوزه فضای مجازی به یکباره نمی‌توانیم ورود کنیم و همه ساختارها را بر هم بزنیم و چنانچه در این حوزه با دقت نظر وارد نشویم، بدون شک می‌تواند ضررهای اقتصادی زیادی را برای کاربران ایجاد کند.
حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: امروز بسیاری از تجارت‌های حوزه دیجیتال توانسته‌اند اشتغال، رونق بازار و درآمدزایی بالایی را برای خانواده‌ها ایجاد کنند و اگر بیگ و دار به آب بزنیم و حوزه فضای مجازی را به صورت ناقص ببینیم و نگاه تند به این موضوع داشته باشیم، یکباره به کل جمعیت کشور ضرر وارد می‌شود و این خطرناک و نگران کننده است.
وی بیان کرد: در حوزه فضای مجازی باید به دنبال تولید محتوا باشیم و این امر مستلزم کار جمعی، ساختاری و تشکیلاتی است و نباید به دنبال ایجاد محدودیت در فضای مجازی باشیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای ایجاد محدودیت، باید به دنبال مدیریت فضای مجازی باشیم و سعی کنیم در فضای مجازی با یک مدیریت منظم ورود کنیم که آسیبی برای خانواده‌ها و فرزندان ما نداشته باشد.
حجت الاسلام آزادیخواه یادآور شد: با مدیریت صحیح به جای ایجاد محدودیت، مردم نیز می‌توانند از منافع فضای مجازی بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام آزادیخواه نماینده مردم ملایر یکی از مخالفان طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی است.طرح صیانت از حقوق کابران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است./ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن