Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس بررسی رزومه ۱۵ گزینه پیشنهادی برای انتخاب استاندار همدان/ منافعی در همدان ندارم

بررسی رزومه ۱۵ گزینه پیشنهادی برای انتخاب استاندار همدان/ منافعی در همدان ندارم

b_150_150_16777215_00_images_Fallahi51.jpg

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: رزومه ۱۰ تا ۱۵ نفر به عنوان گزینه‌های پیشنهادی استاندار همدان در مجمع نمایندگان استان در حال بررسی است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حجت‌الاسلام احمد حسین فلاحی در جمع خبرنگاران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه اشتغال از اولویت‌های اصلی مردم است، اظهار کرد: در طول یک سال و نیم گذشته اشتغال از سوی ما مورد پیگیری قرار گرفت و سرکشی از واحدهای تولیدی استان انجام شد.
وی با اشاره به راه‌اندازی واحدهای تولیدی در استان در مدت اخیر، یادآور شد: در این مدت رایزنی با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای بازگشایی مجدد برخی واحدها انجام شده است.
فلاحی همچنین تصریح کرد: محرومیت‌زدایی منطقه محروم پیشخور همدان یکی از اولویت‌های ما به شمار می‌رفت که در این راستا مشکل آبرسانی و سایر مشکلات مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مسکن محرومین در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل اساسی مردم، مشکل آب است که پس از ۱۷ سال از سفر مقام معظم رهبری به همدان و درخواست و دستور ایشان مبنی بر تامین منابع پایدار آب، کوتاهی صورت گرفت.
وی ادامه داد: آبرسانی از سد تالوار که در طول مدت اخیر مورد پیگیری بود، انجام نشد و پس از مدت‌ها مشخص شد که آب این سد حاوی آرسنیک بوده و آشامیدنی نیست.
فلاحی با بیان اینکه مسیر آبرسانی به همدان تغییر کرده است، گفت: امیدواریم با مشکلات فعلی، تا نیمه مهر ماه با کمبود جدی آب مواجه نشویم.
وی افزود: مسئولان باید پاسخ دهند که چرا پس از ۱۷ سال منابع پایدار آب در همدان تامین نشده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با بیان اینکه دولت انقلابی مدیران جهادی و انقلابی می‌خواهد، تصریح کرد: پرونده تخلفات برخی از مدیران به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
وی با اشاره به اینکه اخبار متعددی در خصوص انتخاب مدیر ارشد استان شنیده می‌شود، اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان در امور اجرایی دخالتی نخواهد داشت اما انتخاب مدیران بر اساس نظر اعضای مجمع انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: افرادی بر اساس توانایی‌ها از سوی مجمع بررسی و به وزارت کشور معرفی می‌شوند که در این راستا جلسه مجمع نمایندگان استان تا پایان هفته جاری برگزار خواهد شد تا بتوان مدیری انقلابی، کارآمد و مسلط به امور استان به عنوان استاندار انتخاب کرد.
فلاحی با بیان اینکه رزومه افراد پیشنهادی در حال بررسی است، یادآور شد: هیچ‌یک از اسامی مطرح شده در فضای مجازی مدنظر ما نیستند؛ در حال حاضر رزومه ۱۵ نفر در حال بررسی بوده و نامی از افراد پیشنهادی مطرح نشده است.
وی همچنین تصریح کرد: شهر همدان با نظرات غیر کارشناسی اداره شده و میلیاردها تومان سرمایه مردم در این شهر هدر رفته و اگر قرار باشد این مسائل در مراجع قضایی بررسی شود افراد بسیاری باید پاسخگو باشند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا کنون ۸۰ میلیاد تومان برای تقاطع غیرهم‌سطح میدان سپاه هزینه شده است، اظهار داشت: بدون نظر کارشناسی، طبقه دوم پل در حال احداث است که از روی دو نهاد نظامی عبور می‌کند.
وی با بیان اینکه طرح جامع شهری بر اساس نظرات تخصصی کارشناسان و صاحب‌نظران بررسی شده است، خاطرنشان کرد: طرح جامع از سوی مسکن و شهرسازی رد شده است و قرار نیست طرحی تایید شود که اموال بیت‌المال را هدر دهد.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان گفت: این موضوع مطرح شده که نمایندگان مانع اجرای طرح اسکای‌مال هستند اما ما هیچ مشکلی برای اجرای طرح‌ها نداریم و تاکید بر این است که طرح باید کارشناسی باشد.
وی با بیان اینکه من مخالف طرح اشتغالزایی نیستم، یادآور شد: مشخص نیست که چرا برخی افراد از این طرح که هنوز پروانه ندارد، پشتیبانی کرده‌اند.
فلاحی همچنین تصریح کرد: من به دنبال اشتغالزایی برای جوانان با حمایت از بخش خصوصی هستم و از هرگونه طرح کارشناسی پشتیبانی خواهم کرد.
وی با بیان اینکه طرح بین‌المللی بازیافت هواپیما در همدان از طرح‌های خوبی است که توسط استان سمنان نیز در حال پیگیری است، اظهار داشت: اجرای این طرح نیازمند تامین زمین است اما هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آبرسانی در دنیا منسوخ شده است، یادآور شد: آبرسانی در دنیا از طریق حفر چاه‌های ژرف است اما این موضوع از سوی دولت قبلی استقبال نشد و امیدواریم در دولت جدید انجام شود.
حجت‌الاسلام فلاحی با بیان اینکه من به خودم اجازه نمی‌دهم که ریالی از بیت‌المال مردم را برای طرح غیرکارشناسی هزینه کنم، اظهار داشت: هزینه راه‌اندازی تقاطع‌های غیرهم‌سطح ورودی‌های شهر باید از منابع ملی تامین می‌شد اما از سوی شهرداری هزینه شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: من در زمینه‌هایی که دیگر نماینده مردم همدان پیگیر است، سکوت می‌کنم.
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: من مقابل مدیری که ترک کار کرده، سکوت نخواهم کرد و منافعی در شهر همدان ندارم که به دلیل این منافع، کوتاهی کنم.
وی در ادامه یادآور شد: آمار اشتغال در استان معماست و آماری که پیش از این اعلام شد متناقض است و مشکلاتی را در راستای منافع استان ایجاد کرده است.
نماینده مردم همدان در خانه ملت با بیان اینکه بحران کرونا در استان بهتر از شرایط فعلی باید کنترل
می‌شد، تصریح کرد: در پیک‌های مختلف کرونا از ظرفیت خالی بیمارستان‌ها استفاده نشد و از طرفی کنترل جدی بر ورود و خروج مسافران در استان صورت نگرفت.
وی با بیان اینکه ساماندهی علمی کرونا در کشور و استان انجام خواهد شد، گفت: آیا جای سوال نیست که چرا در کشورهای همسایه، کرونا به این میزان پیشرفت نکرده است؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن