Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس اعتراض به طرح صیانت از سوی مخالفین انقلاب است

اعتراض به طرح صیانت از سوی مخالفین انقلاب است

b_150_150_16777215_00_images_Hadibeyginezhad1.jpg

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: مبدا و منشا اصلی اعتراضات و عصبانیت ها عموما توسط مخالفین انقلاب صورت می گیرد و تشدید می شود و فقط مربوط به مساله صیانت نیست.

به گزارش "همدان‌نیوز"، هادی بيگی‌نژاد با اشاره به اعتراضات و موضع گیری های مردم نسبت به طرح صیانت ازکاربران گفت: مبدا و منشا اصلی اعتراضات و عصبانیت ها عموما توسط مخالفین انقلاب صورت می گیرد و تشدید می شود و فقط مربوط به این مساله صیانت نیست و به طور مثال در بحث آبان ماه مشاهده شد که شبکه خراب کار و معاند از اعتراضات مردم سوء استفاده کردند و دست به کشتار مردمان عادی جامعه زدند و مسبب تشدید عصبانیت ها شدند.
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به شایعات مطرح شده در فضای مجازی نسبت به طرح صیانت ابراز داشت: مطالب مطرح شده در فضای مجازی چیزی جز شایعات و در جهت پررنگ کردن اعتراضات و افزایش نا امیدی در مردم نیست و برای اطلاع دقیق باید به متن اصلی طرح مراجعه کرد و لازم به ذکر است تا به کنون فقط برای این طرح کمیسیون مشترک تشکیل شده است و بررسی اش شاید چند ماه و حتی یک سال وقت بگیرد و هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.
وی در ادامه افزود: فضای مجازی رها و تبدیل به یک فضای نا امن شده است و اخاذی، دزدی و فسادهای اقتصادی بسیاری از این طریق صورت می گیرد و خانواده های زیادی نگران فرزندانشان بوده اند و دائما و از طرق مختلف درخواست رسیدگی می کنند و ما در این طرح گفته ایم که باید یک گروهی جهت رسیدگی به فضای مجازی شکل شود که برای تصمیم گیری هرچه بهتر در این مورد تحقیق و بررسی کنند و در عین حال باید فضای مجازی داخلی نیز حمایت شود.
بيگی نژاد با توجه به جرم های صورت گرفته در فضای مجازی بیان کرد: الان بعضا به صورت غیر رسمی به جرم های موجود در این فضا رسیدگی می شود و که از دیگر مسائل مورد بررسی در این طرح این است که باید مسئول خاصی برای رسیدگی به جرم های فضای مجازی تعیین شود که متهم طبق قانون بتواند ازخدمات وکیل بهره مند شود و حتی در مواردی نیز می توانند رسانه ای کار کنند.
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به شایعات مطرح شده درمورد بسته شدن پیام رسان های خارجی گفت: هنوز تصمیمی راجع به این گرفته نشده و قرار است درآینده مورد بحث قرار گیرد و بنا شد دائما نتائج حاصله از این بحث را اطلاع رسانی کنند و نمی توان نسبت به چیزیکه هنوز شروع نشده است قانع سازی کرد و مردم برای رهایی از شایعات باید به متن طرح و نه فضای مجازی مراجعه کنند.
وی درپایان با بیان آنچه در مجلس با موافقت اکثریت اعضا تصویب شد خاطرنشان کرد: موافقت نمایندگان مجلس به این معنا نیست که یک طرح نوشته شده به تصویب رسیده و باید عملی شود بلکه به معنای شروع فکر و بحث در این مورد و آن هم در یک یا دو ماه آینده و عدم بی توجهی به این مهم است./ رسا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن