Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس اجازه نمی‌دهیم اتاق‌های زیرزمینی برای مردم تعیین تکلیف کنند

اجازه نمی‌دهیم اتاق‌های زیرزمینی برای مردم تعیین تکلیف کنند

b_150_150_16777215_00_images_hajibabayi963.jpg

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجماعی که بین نمایندگان مجمع استان برای ارائه هر گونه تعامل با وزارت کشور برای انتخاب استانداری شایسته شکل گرفته است، خطاب به گروهایی که در اتاق هایی زیرزمینی، بی توجه به محیط پیرامونی وقواعد حاکم، استاندار خویش را در سر می پرورانند و معاونین اش را نیز هم! فرمانداران را نیز معین کرده اند و به ادارات نیز روانه شده اند تا مدیر کل نشان کنند، گفت: اینان بدانند که ما اجازه نخواهیم داد اتاق های زیرزمینی برای مردم همدان تعیین تکلیف کنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمید رضا حاجی بابایی با اشاره به فعالیت های زیرزمینی که توسط گروه هایی انجام می شود  که در پی تعیین استاندار در همدان هستند، گفت:  پیشروی غیرعقلانی، سراسیمگی و شتاب زدگی ناشی از هیجانات آنی آن ها به گونه ای رخ نمایان کرده است که ایشان در این جلسات زیرزمینی علاوه بر مشخص کردن استاندار، معاونین وی همچون معاون عمرانی و سیاسی و همینطور فرمانداران  و …را نیز تعیین کرده اند.

حاجی بابایی افزود: یکی از اقداماتی که این  گروه های زیرزمینی بر تحقق آن تاکید و پافشاری دارند این است که اجازه هر گونه  بحث و اظهار نظر یا هر آنچه که به مقوله انتخاب استاندار مربوط می شود را از حمیدرضا حاجی بابایی سلب کنند.

وی ادامه داد:‌هیچ یک از 9 نماینده مجمع نمایندگان استان اجازه تک روی نخواهد داشت و این مهم با اجماع بدست آمده است و کسی مخالف آن نیست.
نماینده مردم همدان فامنین در مجلس با بیان اینکه عده ای به دنبال اختلاف انداختن هستند، گفت: این افراد با چنگ زدن به هر آنچه که می پندارند می تواند آن ها را در این عرصه یاری رساند از جمله ذکر مستمر توجه به جوانان انقلابی که خود می دانند این نحوه برخورد با جوانان انقلابی تنها منافع فردی و گروهی خودشان را تامین خواهد کرد ولاغیر.
ضمن آن که گزینش جوانان انقلابی دارای فرایند و مسیر مشخص و تعریف شده مرتبط به خود است و جوانان انقلابی مطرح و مورد حمایت آقایان شامل اقوام و نزدیکان آن ها می شود.
حاجی بابایی ادامه  داد: گروه هایی که در زیرزمین استاندار معین می کنند، آنچنان غرق در تفکرات حامی پروری خود به سر می برند که به ادارات کل مراجعه و 3 مدیر کل را به ترتیب مشخص کرده اند.
وی خاطرنشان وتصریح کرد: ما دخالت فردی نمی کنیم اما اجازه نخواهیم داد که اتاق های زیرزمینی برای مردم همدان تعیین تکلیف کنند. هرکس شایسته است پای به میدان نهد. از وی استقبال خواهیم کرد.

وی در خصوص انتخاب استاندار، رویکرد یا  تصمیمی که مجمع نمایندگان استان در این زمینه اتخاذ کرده است، عنوان کرد: بر اساس تقاضایی که وزارت کشور از مجمع نمایندگان استان ها جهت معرفی افرادی که دارای شایستگی و توانمندی لازم  برای تصدی پست استاندار هستند داشته است مجمع نمایندگان استان مقرر کرد جلسه ای در این مقوله برگزار کند.

حاجی بابایی افزود: مقرر شد جلسه ای برگزار و لیستی تهیه شود و در آن مشخص کنیم که چه کسی استاندار شود اما این جلسه در مجلس برگزار شد که از 9 نماینده استان 6 نفر حضور داشتند و یک نماینده مریض بود و گفت هر چه شما به جمع بندی برسید را می پذیرم و 2 نماینده دیگر نیز فردا صورت جلسه را امضا کردند.
وی با اشاره به اینکه مطرح شد آیا ما باید استاندار تعیین کنیم یا وزیر کشور یا اینکه نظر مشورتی خواسته شده است؟ عنوان کرد: با آقای وحیدی در این زمینه تماسی برقرار شد و مطرح کردیم که آیا ما باید به شما استاندار معرفی کنیم یا وزیر کشور تصمیم می گیرد؟
وحیدی عنوان کرد: از دوستان نماینده در تمامی استان ها در جهت معرفی افرادی که دارای توانمندی در اداره استان هستند به نوعی مشورت خواسته ایم، به بیان دیگر اگر شما 5 نفر را معرفی کنید به معنای این نیست که حتما یکی از گزینه های معرفی شده از سوی مجمع نمایندگان استان همدان به عنوان استاندار معرفی خواهد شد، بلکه تعیین استاندار به عهده وزیر کشور است و در این زمینه از مجمع نمایندگان استان تنها نظرمشورتی تقاضا شده است و این به معنای پذیرش گزینه های مشورتی به عنوان استاندار نخواهد بود.
پس معرفی فرد یا افرادی به وزارت کشور تنها جنبه مشورتی داشته و الزام یا ضرورتی در تایید گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان از سوی وزارت کشور نخواهد بود و این حق وزارت کشور است که خود استاندار تعیین کند.
نماینده مردم همدان فامنین در مجلس  با اشاره به اینکه اجماع نمایندکان به آن روند اعتراض داشتند، خاطرنشان کرد: جلسه مجمع نمایندگان در 6/6/1400 ساعت 17 الی 19:30 تشکیل و پس از بررسی و بحث،  جمع بندی حاصل شد و مقرر شد از آنجاییکه انتخاب استاندار از وظایف ذاتی وزیر کشور و دولت است لذا نمایندگان مجمع نمایندگان استان همدان هر گونه مشورت و تعاملی را برای وزیر کشور برای انتخاب استاندار شایسته و انقلابی انجام خواهند داد.((در ذیل این متن با صحبتی که با آقای فلاحی داشتم درج شد که ایشان نیز همین موضوع را طرح کرده اند و موافقت خود را اعلام کرده اند.))
وی با اشاره به حاشیه هایی که تعمدا در این زمینه به وجود آورده اند، تصریح کرد: جالب است می گویند آقای حاجی بابایی روند را به گونه ای پیش می برد که مجمع نمایندگان نتواند فعالیت کند تا خود در انتخاب استاندار آینده همدان تصمیم گیر باشد./ موج

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن