Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس باید موانع بر سر راه اجرای قوانین در حوزه آب را شناسایی و برطرف کرد

باید موانع بر سر راه اجرای قوانین در حوزه آب را شناسایی و برطرف کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه قوانین و برنامه‌های خوبی در حوزه آب به تصویب رسیده‌اند اما این قوانین اجرایی نمی‌شوند لذا باید موانع بر سر راه اجرا را شناسایی و برطرف کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، هادی بیگی نژاد با اشاره به کمبود آب در کشور، گفت: اگرچه سال‌ها است بارندگی در ایران بسیار کم شده است اما در عین حال تصمیمات خوبی در گذشته برای این حوزه گرفته شده لذا این قوانین و برنامه‌های خوب فقط نیاز به اجرا دارند بنابراین نیاز نیست چرخ را از ابتدا اختراع کرد هرچند اجرا خود مسئله‌ای است که باید موانع بر سر راه آن را شناسایی و برطرف کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به کاهش بارش‌ها و برداشت بسیار از منابع زیرزمینی و سدها باید گفت؛ زنگ خطر مواجه شدن با بی‌آبی در کشور به صدا درآمده است بنابراین باید از منابع در اختیار خود نهایت بهره‌وری را داشته و به خوبی از آنها استفاده کنیم. 

وی با اشاره به هدررفت درصد قابل توجه‌ای از آب شرب در مسیر انتقال و توزیع در سطح شهر که برای آن هزینه بسیاری شده، اضافه کرد: در حالی این هدررفت اتفاق می‌افتد که مطابق مدیریت اصولی در قدم نخست باید از هر آنچه در اختیار داریم به درستی استفاده کنیم لذا دولت باید تمام هم و غم خود را برای استفاده بهینه از انرژی بگذارد که آب هم یکی از آن‌ها است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 80 تا 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی صرف می‌شود، مطرح کرد: متاسفانه برنامه مدونی برای دستیابی به آبیاری نوین در کشاورزی دیده نمی‌شود و کشاورزی سنتی تمامی آب این کشور را می‌بلعد، اما با تغییر شیوه‌های کشاورزی می‌توان آب را به میزان قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی کند./ خانه ملت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن