Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی همدان فردا سردترین شهر کشور است

همدان فردا سردترین شهر کشور است

b_150_150_16777215_00_images_sarma.bahari.jpgروز آینده بندر عباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر و پس از آن شهر کرد، اردبیل و ارومیه با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

به گزارش "همدان نیوز"، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی، امروز سامانه بارشی غیر از جنوب شرق‌، در کل مناطق کشور فعال است.

امروز شدت بارش‌ها در استان‌های ایلام، کرمانشاه، مرکزی، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، بوشهر و شمال خلیج‌فارس است.

فردا با کاهش بارش‌ها در شمال غرب، فعالیت سامانه بارشی مذکور به استان‌های کرمان و هرمزگان نیز کشیده می‌شود.

فردا در استان‌های مرکزی، جنوب ایلام،‌ لرستان خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، جنوب اصفهان، یزد، بوشهر و جزایر خلیج‌فارس بارش‌ها شدت بیشتری دارد و در این مدت بارش در نقاط سردسیر شمال غرب، غرب و ارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف است.

همچنین در جنوب غرب و جنوب کشور رگبار و رعد و برق سبب آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها می‌شود و وزش باد شدید موقت در جزایر خلیج‌فارس سبب مواج شدن دریا است.

روز دوشنبه با حرکت سامانه مذکور به سمت شرق، عمده فعالیت آن در نیمه شرقی کشور خواهد بود و این سامانه روز سه‌شنبه به تدریج از شمال شرق خارج می‌شود.

روز دوشنبه در برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و خراسان رضوی بارش‌ها قابل توجه است.

به هم‌وطنان در استان‌های ‌ذکر شده توصیه می‌شود، از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. همچنین  به مسافرانی  که قصد تردد از جاده‌های کوهستانی برف‌گیر البرز و زاگرس دارند به همراه داشتن وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم توصیه می‌شود.

آسمان تهران‌ روز آینده ابری همراه با بارش باران و وزش باد، اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود.

روز آینده بندر عباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر و پس از آن شهر کرد، اردبیل و ارومیه با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی ۹۸-۹۷ (اول مهرماه ۹۷) تا روز ۲۶ ماه سال جاری ۴۳.۷ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۱.۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال‌جاری ۲۸۵.۷ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۴.۴ میلی‌متر بوده که بارش سال جاری تا این تاریخ ۷۹.۵ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته هشتم سال زراعی متعلق به منطقه یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد به میزان ۱۵۳ میلی‌متر بوده است.

میانگین گرم‌ترین منطقه کشور راسک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۳۵.۹درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه لاله‌زار در استان کرمان به میزان منفی ۵ درجه سلسیوس خواهد بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن