Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی دانش‌آموزان همدانی در کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی سنگ‌تمام گذاشتند

دانش‌آموزان همدانی در کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی سنگ‌تمام گذاشتند

b_150_150_16777215_00_images_tabemalt.jpgمعاون آموزش متوسطه استان همدان از درخشش دانش آموزان استان همدان در جشنواره ملی دانش آموزی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی خبرداد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، عباس احمدی مقیم گفت: دانش آموزان استان همدان موفق به کسب رتبه های اول و دوم کشور در سومین جشنواره ملی دانش آموزی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهش سراهای دانش آموزی شدند.

احمدی مقیم افزود: در محور مقاله فاطمه پناه آبادی از آموزشگاه فرزانگان یک با موضوع درمان بیماری ایدز با استفاده از کریسپر و سلول های بنیادی موفق به کسب رتبه اول کشور شد.

وی گفت: محمد امین رضایی و پویا قربانی از آموزشگاه علامه حلی 2 با موضوع بررسی و فراتحلیل شناختی مقوله سلول های IPS و اخلاق زیستی در زندگی انسان موفق به کسب رتبه دوم در کشور شدند.

گفتنی است سومین جشنواره ملی دانش آموزی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی با مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  در محل سالن اجلاس سران برگزار گردید.

در این رویداد بزرگ علمی  503 دانش آموز از ۱۸ استان کشور با 249 اثر دانش آموزی در 6 محور مقاله، دست سازه، فناوری های دیجیتال، ایستگاه آموزشی، هنر و ادبیات مورد پذیرش و ارزیابی قرار گرفتند.

در این کنفرانس 4روزه علاوه بر ارائه مقالات دانش آموزان به زبان های انگلیسی و فارسی، جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها نیز در زمینه چشم انداز سلول های بنیادی، اهمیت توجه به اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی، جایگاه اقتصاد دانش بنیان و آشنایی دانش آموزان با ثبت ایده و اختراع ، مطالبی را ارائه کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن