Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی سرانه پایین مصرف ماهی در همدان

سرانه پایین مصرف ماهی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_mahi74.jpgمدیر شیلات همدان گفت : ۹۱۸ واحد آبزی‌پروری در همدان فعالیت می کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، علی دولو در بازدید از دو طرح شیلات ملایر با اشاره به فعالیت‌های حوزه شیلات همدان در بخش‌های متنوع افزود: استفاده بهتر از آب و افزایش بهره‌وری و اشتغالزایی در این بخش از اهداف ما در شیلات است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های رسمی شیلات همدان از سال ۷۵ شروع شد گفت: خبر داد و گفت:در این حوزه جهش‌های خوبی انجام شده است .

مدیر شیلات همدان با بیان اینکه سرانه مصرف ماهی در استان همدان ۷.۵ کیلو و این سرانه در کشور ۱۲ کیلوگرم است گفت: در حال حاضر  شیلات کلاس‌های آموزش طبخ ماهی برگزار می‌کند  و سالانه بیش از ۲ هزار نفر از مردم به ویژه بانوان این آموزش‌ها را به صورت رایگان می‌بینند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶ هزار تن ماهی در استان همدان تولید شد گفت : این ماهیان بیشتر ماهی قزل‌آلا و ماهی کپور است.

دولو از فعالیت ۹۱۸ واحد آبزی‌پروری در همدان خبر داد و تصریح کرد‍: تعدادی واحد پرورش زالوی طبی و یک واحد پرورش کروکودیل نیز در ملایر فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه  وظیفه شیلات سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و آموزش است افزود: صدور مجوز‌ها برای فعالیت در این عرصه بر عهده ما نیست.

مدیر شیلات استان همدان با بیان اینکه خسارت‌های وارد شده بر استخر‌ها و مزارع تولید ماهی در حال پرداخت است گفت: پرداخت‌های خسارت فرایند‌های خود را طی می‌کند و به افراد خسارت‌دیده پرداخت می‌شود.

در ادامه مسئول یکی از واحد‌های پرورش ماهی نیز با بیان اینکه این واحد در سال یکبار پرورش دارد گفت: این مزرعه شامل دو استخر ۸۰۰ متری است که دو منظوره بوده و آب آن برای کشاورزی و استخر استفاده می‌شود.

محمدرضا بیات افزود سالانه ۲۰ تن ماهی پرورشی  قزل‌آلا در  این استخر تولید می شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن