Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی بهار ۱۴۰۰ کم‌بارش‌ترین بهار همدان در ۴۰ سال گذشته

بهار ۱۴۰۰ کم‌بارش‌ترین بهار همدان در ۴۰ سال گذشته

b_150_150_16777215_00_images_baran582.jpg

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: بر اساس بررسی آمار، از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ تا امروز، حدود ۶ میلیمتر بارش در این شهرستان ثبت شده است که این میزان کمترین بارش در فصل‌ بهار ۴۰ سال گذشته را نشان می‌دهد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدحسن باقری شکیب با اشاره به اینکه میزان بارش ها بر اساس سال زراعی (یکم مهرماه هر سال) سنجیده می‌شود، افزود: انتظار می رود در فصل بهار برای استانی همچون همدان به صورت میانگین نزدیک به ۷۰ میلیمتر بارش داشته باشیم که این رقم برای ماه های فروردین و اردیبهشت فقط ۶ میلیمتر ثبت شد.
وی اظهار داشت: با این شرایط امیدواریم برای خرداد، شرایط بارش نزولات آسمانی در استان همدان فراهم و ثمرات آن نصیب مردم این استان شود.
باقری شکیب عنوان کرد: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود.
وی تصریح کرد: به دلیل تشکیل ابرهای محلی، میزان رگبار موقت باران در مناطق شرق و شمال شرق استان بیشتر از سایر نقاط است.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان بیان کرد: این روند تا پایان هفته ادامه دارد و میزان آن در ساعت های بعد از ظهر و همچنین در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری بیشتر می شود.
وی با اشاره به اینکه میزان بارش ها ناچیز است، خاطرنشان کرد: شب گذشته دمای کمینه بیشتر نقاط استان بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش یافت و این روند برای امشب نیز ادامه دارد.
باقری شکیب گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و گل‌تپه با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک ترین شهرهای استان بوده‌اند./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن