Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر علمی سرایت کرونا دلتا در کودکان بیشتر است

سرایت کرونا دلتا در کودکان بیشتر است

b_150_150_16777215_00_images_Korona5.jpg

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان گفت: میزان سرایت کرونا دلتا در کودکان نسبت به سویه‌های قبلی بیشتر است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمد طاهری اظهار کرد: تعداد ابتلای کودکان به سویه جدید کرونا بیشتر شده اما خوشبختانه در همدان چنین وضعیتی وجود ندارد، اما در بالا رفتن سرایت کودکان به کرونا دلتا شکی نیست.
وی افزود: در حال حاضر ظرفیت بیمارستانهای همدان خالی بوده و آمادگی مقابله با کرونا را در پیک جدید داریم و امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ورود پیک جدید بیماری به استان جلوگیری کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تزریق واکسیناسیون گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال در حال انجام بوده و آن دسته از شهروندانی که تا کنون پیامک دریافت نکرده‌اند از هرگونه تجمع و حضور در مراکز تزریق واکسن خودداری کنند.
دکتر طاهری با بیان اینکه ۴۶ مرکز تزریق واکسن در همدان تعریف شده است، تصریح کرد: برای برداشتن حجم حضور مراجعه‌کنندگان برای دریافت واکسن در مراکز بهداشت محله‌ها نیز سالن ورزشی سردار شهید سلیمانی را به مراکز واکسیناسیون افزایش دادیم تا جمعیت مراجعه‌کنندگان را بهتر کنترل کنیم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه نیروهای حاضر در این مراکز از افراد حرفه ای و مجرب بوده، بنابراین شهروندان هیچ گونه نگرانی از تجمع نباید داشته باشند، تأکید کرد: افرادی که پیامک دریافت نکرده‌اند، تحت هیچ شرایطی نباید در مرکز تزریق واکسن حضور داشته باشند چرا که این امر تنها ازدحام جمعیت را به دنبال دارد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن