Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پیشینه تاریخی و فرهنگی همدان بهترین پشتوانه برای حفظ محیط زیست است

پیشینه تاریخی و فرهنگی همدان بهترین پشتوانه برای حفظ محیط زیست است

b_150_150_16777215_00_images_news_kalantari789.jpgمدیرکل آموزش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیشینه تاریخی و فرهنگی استان همدان بهترین پشتوانه برای حفظ محیط زیست است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، کیومرث کلانتری کرد: محیط زیست مجموعه ای از منابع انرژی موجود است و برای اینکه محیط زیست در حال تعادل باشد باید گیاهان،جانوران و آب و خاک و هوا از نظر کمی و کیفی در شرایط مناسبی باشند چرا که این عوامل هم از یکدیگر تاثیر می پذیرند و هم بر روی هم تاثیر می گذارند.

کلانتری افزود: در صورت از بین رفتن این تعادل تخریب محیط زیست اتفاق می افتد که به صورت شیمیایی و بیولوژیکی پدیدار خواهد شد.

وی تاکید کرد:شعار ملی ما برای حفظ محیط زیست اصل ۵۰ قانون اساسی است با این مضمون که حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است .

وی خاطرنشان کرد: محیط زیست سالم و پایدار، از حقوق اولیه و مطالبات به حق همه زیست مندان است و این حق همه مردم است که در حفظ محیط زیست مشارکت کنند و مسئولیت داشته باشند.

کلانتری گفت:رویکرد امروز سازمان حفاظت محیط زیست مشارکت عمومی است و حل مشکلات محیط زیست در گرو آموزش محیط زیست به مردم و به ویژه ذینفعان محلی است.

وی تصریح کرد: آموزش محیط زیست باید از رده های سنی پایین آغاز شود چرا که کودکان آتیه سازان جامعه هستند.

وی بیان کرد:استان همدان از پتانسیل های خوب طبیعی و انسانی برخوردار بوده و با توجه به اینکه امروز روی ریل توسعه قرار گرفته است، توسعه با رعایت ملاحظات زیست محیطی صورت خواهد گرفت.

وی از سازمان های مردم نهاد به عنوان سرمایه های اجتماعی نام برد و اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد همدان توانمندی مناسب و در سطح کشور حرف برای گفتن دارند و پیشینه تاریخی و فرهنگی همدان بهترین پشتوانه برای محیط زیست است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن