Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی ثبت 10 هزار تماس با سامانه صدای مشاور بهزیستی همدان

ثبت 10 هزار تماس با سامانه صدای مشاور بهزیستی همدان

b_150_150_16777215_00_images_hamidreza_alvand.jpgمدیرکل بهزیستی استان گفت: در 6 ماهه ابتدای سال 95 ده هزار نفر با سامانه صدای مشاور بهزیستی استان تماس گرفته اند.

به گزارش "همدان نیوز"، حمیدرضا الوند از تقویت سامانه صدای مشاور 1480 خبر داد و افزود: در شش ماهه نخست سالجاری قریب به ده هزار نفر با صدای مشاور بهزیستی استان تماس گرفته اند که از این تعداد تماس بیش از 3 هزار تماس در سه ماهه نخست و 7هزار تماس در سه ماهه دوم بوده است و همین تعداد تماس موید اعتماد مردم به این مرکز است، هرچند برای عمومی سازی این خدمات نیاز به برنامه ریزی مدون در جهت گسترش و اطلاع رسانی آن داریم.

وی همچنین تصریح کرد: همانگونه که در برنامه های مصاحبه ای مختلف اعلام کرده بودیم اجرای برنامه های پیشگیرانه ارتقایی از اولویت های اساسی بهزیستی استان است و تقویت و گسترش سامانه صدای مشاور یکی از این اولویت هاست.

الوند با اشاره به مبحث آسیب های اجتماعی و پیچیدگی جوامع نیاز شعروندان به مشاوره را یکی از نیازهای اساسی قلمداد کرد و گفت: البته برای گسترش خدمات مشاوره نیازمند فرهنگ سازی عمومی در این زمینه هستیم چراکه باور غالب افراد براین است که افراد دارای مشکل می بایست به مشاور و روانشناس مراجعه کنند در حالیکه اتخاذ تصمیم صحیح در همه زمینه ها با راهنمایی و مشاوره افراد مطلع و متخصص سهل تر بوده و نتیجه بهتری را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است این مرکز با شش کابین فعال در هر شیفت و در مجموع 12 کابین در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8 صبح تا 20 شب آماده ارائه خدمات مشاوره ای به همشهریان است. رهبر افزود برقراری تماس با این سامانه رایگان بوده و روانشناسان مستقر در مرکز پاسخگوی سوالات تماس گیرندگان  با موضوعات بالینی، کودک، تحصیلی، خانواده و... هستند. سیاوش رهبر گفت علاوه بر این مرکز یک مرکز مشاوره حضوری دولتی و 15 مرکز مشاوره حضوری خصوصی در سطح شهرستان همدان فعال هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن