Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اعتمادسازی در کشور وضعیت خوبی ندارد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان:
اعتمادسازی در کشور وضعیت خوبی ندارد

b_150_150_16777215_00_images_elahitabar111.jpgمعاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: بر اساس سنجش شاخص های اجتماعی در کشور، وضعیت خوبی در اعتماد افراد به یکدیگر وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، محمدابراهیم الهی تبار در آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان همدان در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت دغدغه مند کردن کشور در خصوص آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: در راستای سنجش آسیب های اجتماعی، دولت تصمیم بر برنامه ریزی و مطالعات جدیدی گرفت.

وی ادامه داد: برخی شاخص های اجتماعی در کشور بسیار نگران کننده بود و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری، برنامه ریزی در این زمینه آغاز شد.

الهی تبار با تأکید بر وجود امنیت در کشور، یادآور شد: اعتماد افراد به یکدیگر در شاخص های اجتماعی وضعیت خوبی نداشت و با توجه به این موضوع به نظر می رسد توجه به استاندارد ضرورتی قابل اهمیت برای افزایش سرمایه اجتماعی، افزایش رضایتمندی مردم و همچنین حفظ سرمایه های ملی کشور است.

وی در ادامه با اشاره به استاندارد سازی آسانسور استانداری همدان، اظهار داشت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و نواقص برطرف شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان با تأکید بر اینکه برای ایجاد امنیت، استاندارد سازی ضروری است، خاطرنشان کرد: ورود به عرصه اقتصادی جهانی و حفظ سرمایه های اجتماعی این الزام و ضروریت را تأیید می کند.

الهی تبار افزود: سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار و نظم بخشیدن به اعتبارات شکل گرفته بود که در برهه ای از زمان این سازمان منحل شد و مردم از این اقدام آسیب دیدند که شرایط مورد نظر نتیجه عدم استانداردسازی در تخصیص اعتبارات بوده است.

وی با بیان اینکه استاندارد سازی در تمام بخش ها باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار داشت: استانداردسازی باید به فرهنگ تبدیل شود و برای این کار باید گروه های مرجع و اثرگذار، مسائل را برای مردم تبیین کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: برای ایجاد ساختار مناسب جهت افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد سازی، باید ارائه خدمت و کالای مناسب مورد تأکید قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در سیاست های اقتصاد مقاومتی، درون زا بودن و برون نگر بودن مورد تأکید قرار گرفته است، یادآور شد: یکی از معیارهای سیاست های اقتصاد مقاومتی، توجه به استانداردسازی برای طی کردن مسیر پیشرفت در عرصه اقتصادی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن