Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی درمان ۷۰ درصد بیماران صعب العلاج در کشور

درمان ۷۰ درصد بیماران صعب العلاج در کشور

b_150_150_16777215_00_images_KOLIYE14.jpgدبیرکمیته کشوری سلولهای بنیادی گفت : بیمارانی که مرگ آنها حتمی بود ۶۰ تا ۷۰ درصد سلامت خود را به دست آورده اند.

به گزارش "همدان نیوز"، دکتر حمیدیه در شورای استانی سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی در همدان افزود : سه دهه است که پیوند سلولهای بنیادی خون سازدرکشورانجام می شود و۶۰ تا ۷۰ درصد بیماران صعب العلاج درمان شده اند .

او خاطرنشان کرد: این فناوری جدید دردرمان بیماریهای پوستی ، ارتوپدی ، اعصاب وچشم هم درحال استفاده وتوسعه است .

دبیرکمیته کشوری سلولهای بنیادی توسعه کاربردی استفاده ازسلولهای بنیادی را درآمدزا دانست وگفت : سلول درمانی ومهندسی بافت رویای دیروز بود که حالا محور درمان قرار گرفته است.

حمیدیه افزود : علم سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی در پزشکی جدید همانند علم هسته ای در صنعت است ونقش مهمی در سلامت وامنیت مردم ایفا خواهد کرد .

موسوی بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان هم گفت : برای رونق پزشکی بازساختی همکاری تیم های مهندسی ، فنی ، علوم پایه وعلوم بالینی در کنار هم الزامی است که خوشبختانه استان همدان در این زمینه ظرفیت های مناسبی دارد.

معاون مدیریت منابع انسانی استان همدان نیز از حمایت پروژه های پزشکی بازساختی وسلولهای بنیادی دراستان خبر داد.

قیاسی در شورای استانی سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی گفت :استفاده از تکنولوژیهای نوین پزشکی رفاه مردم وبهبود کیفیت زندگی آنها را در پی خواهد داشت .

معاون استاندارتصریح کرد : ورود استان به پژوهشهای سلولهای بنیادی از این پس همه جانبه می شود واز حمایت مالی واعتباری ویژه برخوردار خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن