Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی کمک کمیته امداد همدان به ازدواج 385 مددجو

کمک کمیته امداد همدان به ازدواج 385 مددجو

b_150_150_16777215_00_images_ezdevaj231.jpgمعاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: یک میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج به ۳۸۵ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری پرداخت‌شده است.

به گزارش "همدان نیوز"، علی بحیرایی با بیان اینکه کمک به جوانان برای ازدواج آسان یکی از فعالیت‌های خداپسندانه است که ریشه در سنت حسنه نبوی دارد، گفت: از ابتدای امسال ۳۸۵ مورد کمک‌هزینه ازدواج به نیازمندان تحت حمایت پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌سازی ازدواج جوانان به‌ویژه تأمین جهیزیه دختران نیازمند در آستانه ازدواج از وظایف کمیته امداد است، ادامه داد: یک میلیارد و ۳۱۷ میلیون تومان هزینه پرداخت‌شده برای ازدواج مددجویان از اعتبارات دولتی و مساعدت‌های خیران پرداخت‌شده است.

بحیرایی ادامه داد: ۳۸۵ مورد کمک در قالب ۳۶ کمک‌هزینه ازدواج مجدد خانواده‌های تحت حمایت به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان، ۲۱ مورد کمک‌هزینه ازدواج پسران تحت حمایت به مبلغ ۲۸ میلیون تومان و ۳۲۸ کمک‌هزینه تهیه جهیزیه نوعروسان تحت حمایت به مبلغ یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان بوده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: از دیگر خدمات ارائه‌شده به مددجویان در شرف ازدواج، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی و مشاوره‌های قبل از ازدواج است که برای ۳۸۵ نفر امسال برگزارشده است.

وی همچنین در پایان ادامه داد: ۳۲۹ نفر از جوانان در انتظار دریافت کمک‌هزینه ازدواج قرار دارند که امیدواریم با کمک خیران و کمک‌های مردم نوع‌دوست، این عزیزان نیز راهی خانه بخت شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن