Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی همدان از استان‌های موفق در بازتوانی افراد معتاد

همدان از استان‌های موفق در بازتوانی افراد معتاد

b_150_150_16777215_00_images_zan.motad785.jpgمعاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، مرکز ماده16 همدان را از جمله مراکز موفق در حوزه درمان و بازتوانی معتادین در سطح کشور ارزیابی کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، فرید براتی‌سده در جلسه شورای معاونین بهزیستی استان همدان با اشاره به شرایط اجتماعی، اقتصادی کشور گفت: هرچند کار کردن در این شرایط سخت است اما انتظار می رود همه با تلاش دوچندان و کار کارشناسی در جهت ارائه خدمات مطلوب تلاش نمایند. معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح های "کیان" برنامه پیشگیری از اعتیاد ویژه محیط های اداری و "پازک" ویژه محیط های خاص (افراد در معرض خطر) از امسال در برخی استان ها و از سال آینده در غالب استان ها خبر داد.

وی ادامه داد: برنامه «مدیریت مورد» نیز از جمله برنامه هایی است که برای پیگیری اقدامات پس از ترخیص معتادین متجاهر طراحی و به مرور در غالب کشور اجرا می شود .

وی افزود: در خصوص معتادین متجاهر اصولا تعداد آنها نگران کننده نیست بلکه اعتبار تخصیص یافته برای ارائه خدمات نگران کننده است چرا که تمرکز اعتباری در این خصوص وجود ندارد و همین امر کیفیت و مدیریت ارائه خدمات را تحت تاثیر قرار می دهد.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در بازدید از مرکز معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ بهزیستی استان همدان این مرکز را از جمله مراکز موفق در حوزه درمان و بازتوانی معتادین در سطح کشور ارزیابی کرد و گفت: اقداماتی که در این مرکز صورت گرفته می تواند بعنوان الگوی موفق به سایر استان ها هم معرفی شود.

گفتنی است معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور از مراکز اقامتی میان مدت "معجزه باغ کوثر" و " پیشگامان سرزمین الوند" نیز بازدید کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن