Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی بیش از دو هزار نفر در همدان در نوبت دریافت مستمری از بهزیستی

بیش از دو هزار نفر در همدان در نوبت دریافت مستمری از بهزیستی

b_150_150_16777215_00_images_hamidreza_alvand.jpgمدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: پنج هزار و 467 نفر از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اند و مستمری دریافت می کنند.

به گزاش خبرنگار "همدان نیوز"، حمیدرضا الوند با بیان اینکه در استان همدان ۴۳ کمپ فعال هستند، اظهار داشت: اگر تمام افراد معتاد نیز به مراکز مراجعه کنند ۳۹ مرکز کافی است.
وی افزود: به دلیل شرایط اجتماعی و فرهنگی نسبت به زنان معتاد، این زنان به کمپ‌های داخل استان مراجعه نمی‌کنند و بیشتر افراد مراجعه‌کننده به کمپ‌های استان، همدانی نیستند.
وی افزود: فشارهای اجتماعی اجازه افزایش کمپ‌های زنانه را نمی‌دهد و این به این معنی نیست که زن معتاد وجود ندارد.
الوند تصریح کرد: در همدان سه کمپ زنانه وجود دارد که مراجعه‌کننده چندانی ندارند و متأسفانه در احداث و تعدد این کمپ‌ها غیرکارشناسی عمل شده است.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات این است که برخورد با آسیب‌ها به ژست تبدیل شده و تخصصی عمل نمی‌شود.
الوند با بیان اینکه حداکثر ۱۵۰ هزار تومان یارانه به افراد معتاد بی خانمان در کمپ های همدان پرداخت شده است، گفت: ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر در کمپ‌ها پذیرش شدند و ۲۱ تا ۲۸ روز خدمات‌رسانی به این افراد انجام شده است.
وی افزود: اعتبار یارانه برای این افراد در استان همدان ۹۰ میلیون تومان بوده است.
الوند با بیان اینکه در مرکز کاهش آسیب، پاسخ فوری به نیاز فوری داده می‌شود، اظهار داشت: اولین اقدام فوری، اسکان فرد معتاد بی‌خانمان و ارائه لوازم بهداشتی و خدمات است و سعی می‌شود آسیب اجتماعی از سطح شهر جمع شود و عادی نشود.
وی افزود: کسی که سرپناه نداشته باشد به سطح شهر و یا پاتوق‌ها پناه می‌برد و فلسفه مرکز کاهش آسیب، جمع‌آوری آسیب از سطح خیابان‌ها و منازل و اماکن مختلف است.
الوند در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال جاری ۱۱.۴ درصد مستمری  خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی افزایش یافت، اظهار داشت: امسال خانواده یک نفره امسال ۱۰۸ هزار و ۵۰۰ تومان، خانواده دو نفره ۱۸۹ هزار تومان، خانواده سه نفره ۲۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان، خانواده چهار نفره ۳۸۴ هزار و ۵۰۰ تومان و خانواده پنج نفره ۴۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه می‌گیرند.
وی افزود: امسال سازمان بهزیستی ۵۶ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده که در استان همدان از ابتدای سال تا پایان مردادماه پنج هزار و ۴۶۷ نفر به مستمری گیران اضافه شده و بیش از دو هزار در نوبتند و از ماه جاری مستمری می‌گیرند.
الوند با بیان اینکه امسال هفت هزار و ۹۵۰ نفر از مراکز اقامتی ترک اعتیاد خدمات گرفته اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ مرکز سرپایی نیز در استان همدان فعال هستند.
وی ادامه داد: ۹۲۶ نفر از مراکز کاهش آسیب و ۳۱۲ نفر از مراکز ماده ۱۶ خدمات دریافت کرده‌اند.
وی همچنین تصریح کرد: در استان همدان ۲۸۷ نفر از کودکانی که سرپرستی آنها به خانواده‌ها سپرده شده است، به طور مستقیم و سیستمی یارانه دریافت می کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن