Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی همدان 200 هزار سالمند دارد

همدان 200 هزار سالمند دارد

b_150_150_16777215_00_images_news_kodak.salmand15.jpgمدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: استان در حال حاضر 200 هزار نفر سالمند دارد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، جلال الدین امیری افزایش امید به زندگی در کشور را یکی از دلایل افزایش درصد سالمندان در 5 دهه اخیر بیان کرد و افزود: درصد سالمندان استان از کشور بالاتر است به طوریکه 8/10 درصد جمعیت استان سالمند بوده در حالیکه درصد سالمندان کشور 3/9 درصد است.

وی افزود: با توجه به بالا بودن بار بیماریها و نیاز به خدمات بهداشتی درمانی و نیز چند وجهی بودن خدمات مرتبط با سلامت سالمندان، این موضوع باید به عنوان یک اولویت مهم در صدر برنامه های بهداشتی قرار گیرد.

امیری  در ادامه برنامه‌های در دست اجرای مدیریت سلامت خانواده و جمعیت در رابطه با سلامت سالمندان را که شامل ترویج شیوه زندگی سالم در سالمندی و خدمات نوین سالمندان است، تشریح کرد. 

مدیر کل بهزیستی استان همدان نیز در این مراسم تعداد سالمندان استان را 200 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس مطالعات انجام شده تناسب جمعیتی سالمندان زن نسبت به سالمندان مرد بیشتر است.

الوند با بیان اینکه 3 مرکز نگهداری و ارائه خدمات به سالمندان به صورت شبانه روزی و یک مرکز به صورت روزانه در استان همدان فعال است افزود: حدود 15 هزار نفر از سالمندان استان از خدمات مختلف آموزشی، حمایتی، رفاهی، توانبخشی و مراقبتی مرکز سالمندی بهره مند هستند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن