Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی افزایش اعتیاد به مصرف گل

افزایش اعتیاد به مصرف گل

b_150_150_16777215_00_images_khabgah.etiyad5.jpgرئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان همدان هشدار داد: دامنه اعتیاد به مصرف مخدر صنعتی گل در حال شیوع است و امسال کشفیات این نوع مواد مخدر 40 درصد افزایش یافته است.

به گزارش "همدان نیوز"، سرهنگ هادی قزوینه بیان کرد: برخی بر این باورند که گُل اعتیاد آور نیست اما داده های علمی گویای این است که مصرف کنندگان این نوع موادمخدر 125 مرتبه بیش از سایر معتادان به سمت استعمال مواد پرخطری نظیر هروئین و شیشه گرایش می یابند.

وی اضافه کرد: تصور اعتیاد آور نبودن گُل و تاثیر در شادابی و نشاط انسان تصور کاذبی است چراکه هر گونه شور و شعف ناشی از مصرف گل موقتی است.

رئیس پلیس مباره با موادمخدر استان همدان ادامه داد: معتادان به مصرف گل دچار بیماری هایی نظیر افسردگی، دوبینی، افزایش ضربان قلب و استرس می شوند.

سرهنگ قزوینه گفت: برخی سودجویان نیز با بهره گیری از فضای مجازی اقدام به تبلیغ های دورغین در زمینه اعتیاد آور نبودن مصرف گل و آزاد بودن مصرف آن در دیگر کشورها می کنند.

وی با بیان اینکه گرایش به مصرف این نوع موادمخدر در بین جوانان و نوجوانان زیاد است از خانوادها خواست نسبت به این موضوع با حساسیت عمل کرده تا شاهد معتاد شدن فرزندانشان نباشند./ ایرنا همدان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن