Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی صف وام ازدواج در همدان هفت هزار نفری شد

صف وام ازدواج در همدان هفت هزار نفری شد

b_150_150_16777215_00_images_vameezdevaj78.jpgدبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان همدان گفت: امروز صف انتظار برای اخذ تسهیلات ازدواج از 13 هزار نفر به یک‌هزار و 30 نفر در پایان سال گذشته رسید و در سال جاری نیز به 7 هزار نفر رسیده است.

به گزارش "همدان نیوز"، محمد طوماسی در خصوص عملکرد سیستم بانکی در همدان نسبت به سایر استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری دارد ادامه داد: امروز صف انتظار برای اخذ تسهیلات ازدواج از 13 هزار نفر به یک‌هزار و 30 نفر در پایان سال گذشته رسید و در سال جاری نیز به 7 هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال جدید نیز ابلاغ بخشنامه و تطبیق سیستم بانکی با آن زمان‌بر بود خاطرنشان کرد: اگر بانک به یک ضامن بسنده کند، او باید توانایی پرداخت اقساط در صورت نپرداختن معوقات توسط متقاضی را داشته باشد.

وی با بیان اینکه بانک در نهایت می‌تواند یک‌چهارم حقوق یک ضامن را اخذ کند گفت: یک استاد دانشگاه، پزشک و یا مدیر با یک کارمند ساده متفاوت است و بخشنامه ضامن یک نفره، شامل حال هر ضامنی نمی‌شود.

طوماسی اظهار کرد: اگر ما استعلامات را انجام ندهیم و فردا با مشکل مواجه شویم به طور حتم زیر سؤال خواهیم رفت که چرا نظارت‌های لازم را انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه سخت‌گیری در پرداخت تسهیلات ازدواج وجود ندارد افزود: همه نسبت به ازدواج جوانان دغدغه‌مند هستند و بانک‌ها با نگاه مساعد به این مسأله می‌نگرند اما نکته مهم این است که به هر حال باید منابع پرداخت تسهیلات بانکی ازدواج با توجه به دو برابر شدن آن در نظر گرفته شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان همدان با بیان اینکه با وجود مشکلات، سیستم بانکی به دنبال رفع موانع پیش روی جوانان است تصریح کرد: بدیهی است صرف ابلاغ بخشنامه با تعریف ساختار جدید نمی‌توان در ابتدای کار فرآیندی عادی تعریف کرد و برای معمولی شدن آن زمان لازم است./ برنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن