Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی انتقال بیش از ۱۲۱ هزار زائر از همدان به مرزها

انتقال بیش از ۱۲۱ هزار زائر از همدان به مرزها

b_150_150_16777215_00_images_terminal.jpgمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از انتقال۲۱ هزار و ۱۲۱ مسافر به شهرهای مرزی خبر داد و گفت: از ابتدای آغاز طرح اربعین تا کنون ۲۱ هزار و ۱۲۱ زائر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان همدان به شهرهای مرزی منتقل شدند.

به گزارش "همدان نیوز"، مصطفی پناهنده با اشاره به انتقال زائران کربلا در روز پنجم، افزود: در روز گذشته ۱۹۷۷ مسافر با ۶۵ اتوبوس، مینی‌بوس و میدل باس به مرزها اعزام شدند.

وی با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی تردد در محورهای استان، اظهار کرد: از ابتدای طرح اربعین تا روز پنجم ۳ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۵۰۰ تردد در محورهای استان همدان صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲ میلیون و ۷۵۱ هزار تردد بوده، رشد ۲۳ درصدی دارد.

پناهنده تصریح کرد: روز گذشته که پنجمین روز طرح اربعین بود، ۶۰۲ هزار تردد در محورهای استان همدان صورت گرفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۶۳۰ هزار تردد بوده، کاهش ۴ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه نرخ تردد روز پنجم طرح اربعین ۲۵ درصد نسبت به کل سال افزایش دارد، اضافه کرد: محور همدان تا ۳ راهی بهار پرترددترین محور استان در این ایام بوده که در روز گذشته ۸۴ هزار تردد در این محور ثبت شده است.

وی با تأکید بر اینکه فعلا کمبودی در زمینه تعداد اتوبوس وجود ندارد، یادآور شد: با توجه به اینکه در زمان بازگشت زائران ۷۵ درصد از ناوگان را به انتقال زائران اختصاص خواهیم داد به طور قطع با کمبود مواجه می‌شویم بنابراین از مردم می‌خواهیم از سفرهای غیرضروری با وسایل حمل و نقل عمومی اجتناب کرده و یا برای سفرها از سایر وسایط نقلیه استفاده کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به اینکه بلیط فروشی برای مرزها تا ۲۴ مهر ادامه دارد، بیان کرد: از ۲۴ مهر برای بازگشت مسافران بلیط فروشی وجود دارد.

پناهنده با تأکید بر اینکه بلیط فروشی برای مرزهای مهران و خسروی براساس قیمت مصوب انجام می‌گیرد، یادآور شد: قیمت مصوب اتوبوس‌های ۴۴ نفره ۶۵ هزار تومان، اتوبوس‌های ۳۲ نفره ۸۰ هزار تومان و اتوبوس ۲۵ نفره ۱۰۰ هزار تومان است و اگر اتوبوسی رقمی اضافه دریافت کند با تلفن ۱۴۱ تماس بگیرد./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن