Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی مردم در داروخانه‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند

مردم در داروخانه‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند

b_150_150_16777215_00_images_darokhane1.jpg

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گفت: هموطنان در مکان‌های پرتجمع به ویژه داروخانه‌ها و مراکز عرضه کالا و خدمات مانند فروشگاهها، درمانگاهها، مطب‌های پزشکان، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا انتقال ویروس کرونا را شاهد نباشیم.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی همدان، دکتر ایرج خدادادی اظهار کرد: کادر درمانی در بیمارستان‌ها اعم از پزشکان و پرستاران و سایر عزیرانی که در حال خدمت‌رسانی به بیماران هستند و همچنین داروسازان که در سنگر خدمت به بیماران کرونایی قرار دارند  از مردم درخواست می‌کنند که رعایت فاصله‌گذاری ایمن و استفاده از ماسک و دستکش جهت پیشگیری از ویروس کرونا را در دستورکار داشته باشند.
دکترخدادادی با اشاره به تجمع مردم در برخی از مطب‌های پزشکان و همچنین در داروخانه‌ها، تصریح کرد: در داروخانه‌ها برخی موارد شاهد رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم که این موضوع نگران‌کننده است.
وی با بیان اینکه با الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری کرونا کمتر خواهد شد، افزود: تا ریشه‌کنی کامل ویروس کرونا، لازم است فاصله‌گذاری اجتماعی  یک متر تا دو متری در مطب پزشکان و داروخانه‌ها رعایت شود.
عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: گاهی افرادی هستند که بدون علامت ممکن است ناقل بیماری کرونا باشند بنابراین ضرورت دارد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از انتقال این  بیماری پیشگیری شود.
معاون غذا و دارو ی دانشگاه اضافه کرد: لازم است با علامت‌گذاری و نصب برچسب، فاصله گذاری اجتماعی در محیط داروخانه‌ها بیشتر رعایت شود تا پیشگیری بیشتر شود.
وی خاطر‌نشان کرد که مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها و شاغلین این مراکز باید ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر، از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده  کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن