Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی توزیع انسولین در داروخانه‌های منتخب همدان/ ذخیره کافی دارو در استان برای بیماران مبتلا به کرونا

توزیع انسولین در داروخانه‌های منتخب همدان/ ذخیره کافی دارو در استان برای بیماران مبتلا به کرونا

b_150_150_16777215_00_images_khodadadi78.jpg

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به کمبود انسولین در داروخانه‌های استان، گفت: انسولین بر اساس درخواست‌هایی که ثبت شده توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار "همدان‌نیوز"، ایرج خدادادی با بیان اینکه انسولین از لحاظ ارزبری گران‌ترین داروی وارداتی است، یادآور شد: وزارت بهداشت هرماهه محموله‌هایی را وارد می‌کند و تعداد قابل توجهی انسولین در این ایام وارد کشور شده و در آینده نیز واردات انجام می‌شود.
وی افزود: متاسفانه میزان انسولین توزیعی نسبت به سال قبل کاهش یافت و این در حالی‌ست که تعداد مبتلایان به دیابت در استان روند افزایشی داشت.
خدادادی همچنین تصریح کرد: داروخانه‌های منتخب استان به وزارت بهداشت معرفی شدند و انسولین‌های وارد شده در اختیار این داروخانه‌ها قرار می‌گیرد تا به دست بیمار واقعی برسد و دست قاچاقچیان دارو از این محموله‌ها کوتاه شود.
وی در ادامه یادآور شد: تلاش ما این است که تعداد انسولین توزیع شده محدود باشد تا افراد بیشتری انسولین دریافت کنند.
خدادادی با تاکید بر افزایش تحریم‌های ظالمانه، گفت: محدودیت در تولید داروهای داخلی نیز به دلیل واردات محدود مواد اولیه ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه روزانه ۶۰۰ هزار ماسک سه‌لایه پزشکی دارای مجوز در استان همدان تولید می‌شود، اظهار کرد: همدان قابلیت صادرات ماسک را دارد و به عنوان معین سایر استان‌ها در حال فعالیت است.
خدادادی تاکید کرد: هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تولید ماسک و مواد ضدعفونی در استان وجود ندارد و از لحاظ فرآورده‌های دارویی برای بیماران مبتلا به کرونا، ذخیره کافی وجود دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن