Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی شناسایی ۱۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کشور

شناسایی ۱۷ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کشور

b_150_150_16777215_00_images_Korona611.jpg

معاون فرهنگی دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با تأکید بر اینکه کرونا هنوز به پایان نرسیده است نسبت به بروز موج چهارم بیماری ابراز نگرانی کرد و از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم‌توجهی نکنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر سیماسادات لاری در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی در حوزه دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: واردات واکسن و تزریق آن گام مهم و اقدام بزرگی در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و همچنین کاهش آمار مبتلایان است.
وی افزود: آمار ابتلا و مرگ و میر در کشور ناشی از ویروس کرونا کاهش یافته، اما در برخی از شهرهای مانند استان خوزستان وضعیت قرمز شده که افزایش آمار بستری ها در این مناطق نگران کننده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت قرمز یک منطقه قابل سرایت به دیگر مناطق کشور است و ما به شدت دغدغه درگیری استان های کشور با شرایط بحرانی و وضعیت قرمز ویروس را داریم.
دکتر لاری با اشاره به شناسایی ۱۷بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در کشور، افزود: رعایت دقیق دستورالعمل ها و اعمال محدودیت های بیشتر مرتبط با پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع و دورهمی، مهمترین سلاح برای مقابله با ویروس کرونا است.
وی همچنین به قدرت بالای سرایت ویروس جهش یافته انگلیسی اشاره کرد و گفت: هیچ کس نمی تواند ادعا کند در برابر این ویروس در امان است؛ تجربه های تلخی در گذشته داشتیم و نباید اجازه تکرار آنها را در سال جدید بدهیم.
دکتر لاری با توجه به در پیش بودن عید نوروز و تعطیلات آغاز سال نو به مردم هشدار داد: برگزاری هرگونه دورهمی، بی توجهی به اصل مهم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به طور یقین ما را به بروز و شروع موج چهارم شیوع ویروس نزدیک تر می کند.
وی از تزریق واکسن کرونا برای ۱۰هزار نفر در کشور خبر داد و گفت: محموله بعدی واکسن نیز کدگذاری شده و براساس اولویت های اعلام شده به افراد تزریق می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم خواست با دقت بیشتری مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا شیرینی پیروزی های به دست آمده در کاممان شیرین و ماندگار بماند و گرنه سال نو تلخی در انتظارمان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن