Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی رعایت پرتکول‌های بهداشتی در همدان کاهش یافته است

رعایت پرتکول‌های بهداشتی در همدان کاهش یافته است

b_150_150_16777215_00_images_jamee896.jpg

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه نگران بروز موج چهارم بیماری در استان هستیم، گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بین مردم کاهش یافته است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد خیراندیش اظهار داشت: به منظور شناسایی زودهنگام بیماران مبتلا به کرونا، از تمام افرادی که با بیمار مبتلا در ارتباط بوده‌اند تست رایگان کرونا گرفته می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه شناسایی بیماران در مراحل نخست بیماری سبب افزایش شانس بهبودی در آن‌ها می‌شود تصریح کرد: بیماران دارای علائم تنفسی و مشکوک به کرونا باید در اسرع وقت به مراکز غربالگری 16 ساعته مراجعه کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه نگران بروز موج چهارم بیماری در استان هستیم مطرح کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بین مردم کاهش یافته است.
خیراندیش از انجام غربالگری تلفنی کرونا خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 95 درصد از مردم همدان از نظر ابتلا به این ویروس مورد ارزیابی و پیگیری قرار گرفته‌اند.
وی با تأکید بر اینکه هرگونه عادی پنداری شرایط و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی زمینه ساز ایجاد موج جدیدی از بیماری می‌شود تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم از حضور در هرگونه تجمع، دورهمی، مراسم عزا و عروسی جدا خودداری کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه علت ابتلای بسیاری از بیماران به ویروس کرونا مربوط به شرکت در دورهمی و روابط درون خانوادگی است عنوان کرد: بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا در ظاهر کاملا سالم و بدون علامت هستند.
خیراندیش به شلوغی بازار و مراکز خرید در روزهای پایانی سال اشاره کرد و گفت: مردم ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در بیرون از منزل باید رعایت دو متری خود را با دیگران حفظ کنند.
وی با اشاره به اینکه روند نزولی آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان متوقف شده بیان کرد: چند روزی است تعداد مراجعه بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی و غربالگری افزایش یافته است./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن