Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی کاهش استقبال از لبنیات سنتی در همدان در روزهای کرونایی

کاهش استقبال از لبنیات سنتی در همدان در روزهای کرونایی

b_150_150_16777215_00_images_shir256.jpg

رئیس مرکز بهداشت همدان با بیان اینکه نظارت و بازرسی واحدهای تولید لبنیات سنتی با شدت تمام در جریان است، عنوان کرد: در راستای اقناع و تنویر افکار عمومی باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر آموزش های لازم به متصدیان واحدهای لبنیاتی در همدان به واحدهای متخلف بدون پروانه کسب نیز اخطار ابلاغ شده و در بیشتر موارد برای آن ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد خیراندیش ادامه داد: بازرسی‌ها از طرف مرکز بهداشت یا نماینده اتاق اصناف انجام می پذیرد و علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا مد نظر قرار گرفته مواردی دیگر نیز در اولویت بازرسی ها قرار دارند.
وی در این زمینه تشریح کرد: مواردی دیگر از قبیل بهسازی فضای عمومی محل کار، رعایت بهداشت فردی متصدی یا اشخاص شاغل در واحد لبنیاتی، استانداردسازی ابزار و لوازم کار و شرایط طبخ و نگهداری مواد لبنی مدنظر قرار می گیرد.
خیراندیش عنوان کرد: تمامی این موارد باید بر اساس قانون ماده ۱۷ بهداشت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی باشد؛ هم چنین اخذ مجوز از اتاق اصناف برای فعالیت در واحدها و مغازه های فروش لبنیات محلی از جمله مواردی است که مورد توجه بازرسان قرار می گیرد.
کاهش استقبال از لبنیات سنتی در همدان به سبب شیوع ویروس کرونا
امیر غلامی نیز با اشاره به اینکه تعداد ۳۷۹ دامداری شیری و تعداد ۲۹۷ دامداری پرواری در استان همدان مشغول فعالیت هستند، گفت: شیوع ویروس کرونا موجب پایین آمدن میزان فروش محصولات در لبنیات محلی و سنتی شده است.
رئیس بازرسی اتحادیه خوار و بار و لبنیات همدان با بیان اینکه در همدان بیش از ۲۴۰ باب مغازه لبنیات محلی مشغول به فعالیت و کسب و کار هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷۰ تا ۱۸۰ باب مغازه موفق به کسب مجوز و پروانه کسب از اتاق اصناف شده اند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر به تعدادی از مغازه های فروش لبنیات محلی به دلیل نداشتن شرایط لازم از قبیل مساحت مغازه و مجوز و پروانه کسب و کار، از سوی اتحادیه لبنیات استان همدان اخطار ابلاغ شده که اگر به اخطارها توجه نشود، مغازه آن ها جمع آوری و پلمب خواهد شد.
رئیس صنف لبنیات استان همدان به وضعیت فروش محصولات لبنی در این واحدها اشاره کرد و گفت: طی سال جاری نسبت به سال‌های گذشته متصدیان و فروشندگان لبنیات سنتی به رعایت پروتکل های بهداشتی ترغیب شده اند ولی با تمام این اوصاف فروش لبنیات محلی با تنزل روبرو شده است.
غلامی یادآوری کرد: با وجود اینکه مسئولیتی در زمینه رعایت نکات بهداشتی برعهده نداریم اما در این خصوص در بازرسی های انجام شده از مغازه ها و واحدهای صنفی بر بحث رعایت پروتکل های بهداشتی نیز دقت و کنترل ها انجام می شود.  
وی با اشاره اینکه از نظر کیفیت فضای کار، واحد صنفی باید از نظر نما تا سقف سرامیک شده و کف مغازه نیز به صورت کامپوزیت طراحی شده باشد، افزود: فضای محیط عمومی که واحد صنفی در آن قرار دارد باید از لحاظ دفع فاضلاب در شرایط مناسبی قرار داشته باشد.
ریس بازرسی اتحادیه خوار و بار و لبنیات همدان با اشاره به اینکه در واحدهای عرضه کننده لبنیات محلی با رعایت نکات بهداشتی تخم مرغ نیز عرضه می شود، مطرح کرد: تخم مرغ ها باید در یخچال با دمای مناسب نگهداری شود ضمن اینکه به دلیل آلودگی، ملزم هستند که شانه تخم مرغ را معدوم کنند./ بازار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن