Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در همدان

اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه در همدان

b_150_150_16777215_00_images_vaksan0.jpg

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: طرح واکسیناسیون افراد مسن و بیمار علیه کرونا در قالب «خانه به خانه» در مناطق شهری و روستایی این استان اجرا می شود.

به گزارش "همدان‌نیوز"، دکتر محمد خزائی بیان کرد: با توجه به اینکه برخی از افراد مسن و بیمار توان حضور در پایگاه تجمعی واکسیناسیون و مراکز بهداشتی برای تزریق واکسن کرونا را ندارند برنامه ریزی برای حضور در منازل این افراد صورت گرفته است.

رییس مرکز بهداشت استان همدان اضافه کرد: این طرح با مشارکت اداره کل بهزیستی صورت می گیرد و این نهاد اطلاعات آماری و آدرس محل سکونت افراد مُسن و بیمار را در اختیار معاونت بهداشتی برای اجرای طرح «خانه به خانه» قرار می دهد.

دکتر خزائی با بیان اینکه این طرح تاکنون تنها در تهران اجرا شده است اظهار داشت: احتمال می رود در فرایند اجرای این طرح دیگر نهادها از جمله کمیته امداد نیز به مدد معاونت بهداشتی آمده و اطلاعات افراد سالمند و بیماران بستری در خانه که در دست بهزیستی نیست را در اختیار علوم پزشکی برای واکسیناسیون قرار دهند.

وی بیان کرد: با توجه به محدود بودن شمار افراد سالمند و بیماران بستری در خانه، برای هر شهرستان یک تیم متشکل از نماینده بهزیستی و کارشناسان واکسیناسیون معاونت بهداشتی تشکیل شده و در مرکز استان به علت بالا بودن جمعیت سه تا چهار تیم تشکیل می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه  گفت: در مناطق روستایی علاوه بر اجرای طرح واکسیناسیون «خانه به خانه»، بهورزان با مراجعه به در منزل روستاییان افراد واجد شرایط را به حضور در خانه بهداشت برای تزریق واکسن کرونا دعوت و تشویق می کنند.

وی اظهار داشت: یک میلیون و ۳۳۰ هزار دُز واکسن کرونا تا روز گذشته در استان همدان تزریق شده است که ۹۲۰ هزار دُز در مرحله اول و مابقی مرحله دوم بوده است./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن