Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی حمایت سه هزار خیر همدانی از کودکان بی‌سرپرست

حمایت سه هزار خیر همدانی از کودکان بی‌سرپرست

b_150_150_16777215_00_images_nikookari.png

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: سه هزار خیّر به صورت مستقیم و غیرمستقیم حامی ۴۵۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست زیر پوشش بهزیستی این استان هستند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، حمیدالله فارسی اظهار داشت: خیّران همدانی با واریز ماهیانه مبلغی بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به حساب کودک و کمک های غیرنقدی شامل نوشت افزار، پوشاک، کفش و سایر لوازم ضروری معیشتی و نیز خدمات آموزشی در «طرح حامی» به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کمک می کنند.
وی با اشاره به اینکه از مهم‌ترین شاخص‌های طرح حامی، اعتمادسازی بین خیران و معاونت مشارکت‌های مردمی است افزود: طرح حامی بهزیستی به منظور کمک به گروه هدف زیرپوشش و با اولویت کودکان بی سرپرست در مراکز و «شبه خانواده» استان عضو می‌پذیرد. 
معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه هدایای غیرنقدی در تمامی مراکز دولتی بهزیستی و موسسات خیریه تابعه در سراسر استان دریافت می شود گفت: علاقه مندان می توانند مبالغ نقدی را به‌ شماره حساب  ‪۴۱۶۵۰۳۴۵۴۱۷۲۴۰۱۱‬ و شماره ‪۶۳۶۷۹۵۷۰۶۹۲۷۸۳۹۳‬ کارت شتاب‬ بهزیستی استان همدان واریز کنند.
فارسی یادآور شد: خیرین و مردم نیک‌اندیش همدان با شرکت در پویش «مهر ماندگار» و اهدای مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نقدی و غیرنقدی در تامین لوازم‌ آموزشی، نوشت افزار، کوله پشتی و وسایل مدرسه برای دانش آموزان زیر پوشش بهزیستی سهیم بودند.
وی طرح «شکرانه توانایی» در استان را از دیگر طرح های حمایتی برای گروه های هدف بهزیستی برشمرد و افزود: در این طرح کارمندان دستگاه های اجرایی می‌توانند در صورت اعلام رضایت چهار رقم آخر حقوق ماهیانه خود را به بهزیستی اهدا کنند تا این مبلغ از حساب آنها کسر و جهت مسکن، جهیزیه، تحصیل و اشتغال مددجویان بهزیستی هزینه شود.
معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان، اجرای این گونه طرح ها را در راستای مشارکت جامعه در گسترش عدالت اجتماعی و برانگیخته کردن حس مسئولیت جامعه عنوان کرد و گفت: پای کار آمدن مردم لازمه موفقیت در هر طرحی است./ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن