Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی پرداخت بیش از سه میلیارد تومان هزینه درمان به مددجویان کمیته امداد همدان

پرداخت بیش از سه میلیارد تومان هزینه درمان به مددجویان کمیته امداد همدان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان از پرداخت سه میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان برای خدمات درمانی مددجویان این استان (بیماران خاص و صعب‌العلاج) در سال گذشته خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدرسول شیخی‌زاده با اعلام این خبر، اظهار داشت: کمک به درمان و پیشگیری از بیماری‌ها در بین مددجویان زیر پوشش و رسیدگی به وضعیت بهداشت آن‌ها یکی از اساس‌ترین برنامه‌های این نهاد است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد برای ارتقای سلامت مددجویان توجه ویژه‌ای به مطالبات بهداشتی و درمانی آنها دارد تصریح کرد: بخش اعظمی از مشکلات مددجویان، پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی در زمان بیماری است که کمیته امداد با ارائه خدمات بیمه‌ای، هزینه‌های درمانی آن‌ها را پرداخت می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان تعداد بیماران صعب‌العلاج استان را یک هزار و ۷۵۴ بیمار برشمرد و افزود: بیماران زمین‌گیر به‌ تنهایی توانایی انجام امور شخصی خود را ندارند و ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان علاوه بر کمک به پرداخت فرانشیز و خرید تجهیزات پزشکی موردنیاز، به‌ حساب این بیماران واریز می‌شود.

شیخی‌زاده با بیان اینکه بیماران خاص و صعب‌العلاج به علت هزینه‌های بالای درمان نیازمند حمایت خیران هستند خاطرنشان کرد: در طرح «شفا» افراد نیکوکار برای حمایت مالی از بیماران می‌توانند به مراکز کمیته امداد در سطح استان مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۴۰ بیمار خاص شامل ۸۱ بیمار دیالیزی، ۵۱ بیمار پیوند کلیه، هشت بیمار هموفیلی، ۱۰ بیمار تالاسمی و ۹۰ بیمار ام اس تحت حمایت این نهاد هستند ابراز امیدواری کرد که با مشارکت مسئولان دستگاه‌های اجرایی، مردم خیر و نیکوکاران بتوانیم شرایط زندگی بیماران را به بهترین نحو ممکن بهبود بخشیم./ برنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن