Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر ورزشی تعطیلی ۹۰ رشته ورزش همگانی در همدان

تعطیلی ۹۰ رشته ورزش همگانی در همدان

b_150_150_16777215_00_images_varzesh.jpeg

رییس هیات ورزش‌های همگانی همدان گفت: فعالیت‌های ورزشی هم تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته‌اند و به همین دلیل فعالیت ۹۹ رشته همگانی در این استان تعطیل شد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، هادی سبزواری اظهار داشت: تعطیلی ورزش همگانی و ادامه این روند آسیب هایی را در حوزه فعالیت و اشتغال مربیان این حوزه به ویژه باشگاه ها داشته است.
سبزواری خاطرنشان کرد: هم اکنون مهمترین دغدغه ما بیکاری مربیان است و برخی از مربیان ما با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان زندگی می کنند و این مبلغ اندک نیز از زمان شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت های ورزشی قطع شده است.
وی یادآور شد: البته به دنبال تامین تسهیلات بانکی هستیم تا بتوانیم این مشکل مربیان را به نوعی حل کنیم.
رییس هیات ورزش های همگانی همدان پیرامون ورزش در فضاهای روباز گفت: ورزش صبحگاهی همدان نیز با راه اندازی حداقل ایستگاه و مدت زمان کوتاه با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در این مدت یکی از مربیان به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرد گفت: یکی از مربیان نیز دوره درمان کرونا را سپری می کند.
سبزواری اضافه کرد: در راستای ترویج ورزش در بین آحاد مردم به دنبال این هستیم تا ضمن اخذ مجوز نسبت به فعال کردن پویش ورزش در خانه اقدام کنیم که این مجوز نیاز به مصوبه شورای عالی ورزش دارد و با جدیت پیگیر این موضوع هستیم.
وی خواستار همکاری صدا و سیما در ترویج ورزش در خانه شد و افزود: این آمادگی را داریم تا با همکاری صدا و سیمای مرکز همدان نسبت به اجرای برنامه های ورزش در خانه اقدام کنیم.
سالن‌های ورزشی همدان تعطیل شد
معاون اداره ورزش و جوانان همدان نیز گفت: سالن های ورزشی تحت نظارت دستگاه ورزش این استان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.
عباس قهرمانی افزود: مکان های ورزشی دولتی و نیز استخرهای سرپوشیده در سطح این استان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت هشدار در استان همدان و همچنین اعلام وضعیت قرمز در پنج شهرستان همدان، نهاوند، تویسرکان، ملایر و بهار و لزوم پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا تمامی فعالیت های ورزشی در اماکن دولتی و استخرها تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
قهرمانی گفت: فعالیت ورزشی باشگاه‌های بدنسازی بخش خصوصی در سراسر استان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، حضور حداقل ظرفیت در نوبت‌های مختلف و همچنین گندزدایی مستمر به‌ وسیله مواد ضدعفونی‌کننده مانعی ندارد.
وی با اشاره به اینکه بازگشایی، تبلیغ به بازگشایی و همچنین رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی موجب تحت تعقیب قرار گرفتن خاطیان می‌شود، گفت: طرح بازرسی از اماکن ورزشی دولتی و باشگاه‌های بدنسازی در استان همدان در حال اجرا است. /ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن