Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری عیدي‌های ویژه برای مسافران هوایی همدان

عیدي‌های ویژه برای مسافران هوایی همدان

b_150_150_16777215_00_images_kish-air-b.jpgافتتاح پرواز به مقصد عتبات و همچنین افزایش پرواز به مقصد همدان و کیش، هدایای نوروزی مسئولان فرودگاه همدان به مسافران هوایی است.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ پروازهای همدان-مشهد و همدان-کیش و بالعکس که طرفدار زیادی هم دارد، از نوروز 96 افزایش می‌یابد و این موضوعی است که سهراب کلوندی، مدیر این فرودگاه، به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های نوروزی از آن نام می‌برد.

وی می‌افزاید: البته از نوروز 96 پرواز به مقصد عتبات عالیات از فرودگاه همدان افتتاح خواهد شد و این هدیه‌ای دیگر به مردم خونگرم و مهربان همدان است.

کلوندی از تکمیل پروژه سردر اصلی فرودگاه، پیگیری افزایش پرواز در مسیرهای تهران-همدان- تهران و پرواز همدان-نجف-همدان که از نیمه دوم اسفندماه آغاز شده است و برگزاری مناقصه پروژه محوطه‌سازی با اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال به عنوان مهمترین اقدامات انجام شده در این فرودگاه طی سال 1395 نام برد و درباره مهمترین برنامه های سال 96 این فرودگاه هم گفت: تکمیل پروژه تکنیکال بلاک برج مراقبت، تکمیل پروژه ترمینال زیارتی و اجرای پروژه محوطه‌سازی، از سایر برنامه‌های ما در سال 96 اهمیت بیشتری دارند.

به گفته کلوندی، این فرودگاه به سوئیچینگ برج مراقبت پرواز، خودروی کفساز ویژه واحد ایمنی-زمینی و دستگاه‌های ایکس‌ری و گیت‌وی، به عنوان خریدهای اساسی برای ارائه خدمات ایمن‌تر و باکیفیت‌تر نیاز دارد.

گفتنی است؛‌ فرودگاه همدان با توجه به جايگاه منحصر به‌فرد خود، يكي از مهمترين فرودگاه‌هاي غرب كشور به شمار مي‌رود. اين فرودگاه يكي از قديمي‌ترين فرودگاه‌هاي ايران با قدمتي بيش از 9 دهه است. در سال 1345 شمسي پروژه ساخت فرودگاه جديد كه در حوالي فرودگاه قديم واقع شده بود، مورد مطالعه قرار گرفت و در سال 1349 ساخت اين فرودگاه آغاز شد. اين پروژه در سال 1351 به  بهرهبرداري رسيد. اكنون اين فرودگاه در فاصله حدود 8 كيلومتري ضلع شمال‌شرقي شهر همدان واقع شده است. فرودگاه همدان داراي باند پرواز و مجهز به  دستگاه‌هاي كمك ناوبري  NDB است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن