Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری اختصاص بخشی از صادرات استان به منبت ملایر

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان تأکید کرد:
اختصاص بخشی از صادرات استان به منبت ملایر

b_150_150_16777215_00_images_malmir_7.jpgمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، ثبت ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت را زمینه ای برای اختصاص بخشی از صادرات استان به محصولات این شهر عنوان کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، علی مالمیر در آیین افتتاحیه «نخستین جشنواره ملایر، شهر ملی مبل و منبت» با بیان این مطلب گفت: ملی شدن ملایر در مبل و منبت و ارتقاء این صنعت مقدمه ای برای جهانی شدن ملایر خواهد بود.

وی کسب دو نشان شهر جهانی سفال و شعر ملی مبل و منبت را افتخاری بزرگ برای استان دانست و افزود: چنین اتفاقاتی آغاز راه برای ارتقاء سطح کمی و کیفی صنایع دستی با هم افزایی و همراهی هنرمندان، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی است.

مالمیر در ادامه یادآور شد: صنایع دستی یکی از مهمترین ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان همدان است به طوریکه بخش عمده ای از اقتصاد استان به صنایع دستی وابسته است.

وی با بیان اینکه مهمترین بخش سهم‌بری در کارگاه‌های صنایع دستی به صنعت مبل و منبت اختصاص دارد، اظهار داشت: ملایر با برخورداری از چهار هزار کارگاه و هشت هزار هنرمند، قطب تولید مبل و منبت در کشور محسوب می شود و با وجود این ظرفیت‌ها توانسته عنوان شهر ملی را کسب کند.

مالمیر با تأکید بر رویکرد اقتصاد مقاومتی در استفاده از ظرفیت های صنایع دستی برای توسعه صادرات، تصریح کرد: عنوان شهر ملی باعث می شود که با خلاقیت و تنوع در طرحها، بتوان منبت را جز در بخش تولید مبل در دیگر بخش‌ها نیز توسعه بخشید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر فراهم شدن زمینه جهانی شدن، عنوان شهر ملی باید فرصتی باشد تا بخشی از صادرات استان به حوزه مبل و منبت اختصاص یابد.

مالمیر در پایان ابراز امیدواری کرد که جشنواره مبل و منبت هر ساله در ملایر برگزار شود و این مهم بتواند زمینه ای برای جذب گردشگر باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن