Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری آرامگاه بوعلی‌سینا پربازدیدترین جاذبه استان همدان در نوروز 98

آرامگاه بوعلی‌سینا پربازدیدترین جاذبه استان همدان در نوروز 98

b_150_150_16777215_00_images_95.aramgah.jpgمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به استقبال خوب هموطنان از این شهر باستانی و زیبا گفت: از روز 28 اسفند 97 تا روز 5فروردین بیش از  443 هزار و 856 مسافر از جاذبه های تاریخی و طبیعی دیار هگمتانه دیدن کرده اند.

به گزارش "همدان نیوز"، علی مالمیر اظهار داشت: آرامگاه بوعلی سینا بیشترین بازدید کننده را در بین جاذبه‌های مختلف استان همدان داشت و در سال های قبل نیز این جاذبه تاریخی از پر بازدیدترین ها بود.

وی اضافه کرد: 119 هزار و 533 نفر از مسافرانی که به همدان سفر کرده اند در هتل‌ها، میهمان‌پذیرها، مراکز اقامتی فرهنگیان، خانه مسافرها و بوم گردی های سطح استان اقامت دارند.

مالمیر افزود: در روز پنجم  فروردین 70 هزار و 251 نفر از مراکز تفریحی و گردشگری همدان دیدن کرده و 16 هزار و 284 نفر نیز در مراکز اقامتی حضور داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان خاطرنشان کرد: همه امکانات و ظرفیت های موجود برای رفاه و آسایش مسافران نوروزی بکار گرفته شده و آمارهای بازدید و اقامت نشان از موفقیت ما در جلب رضایت گردشگران دارد.

همدان یک هزار و 800 اثر تاریخی و طبیعی دارد و در این میان آرامگاه بوعلی سینا، غار علیصدر، گنبد علویان، آرامگاه باباطاهر، شهر لالجین و تپه باستانی هگمتانه و گنجنامه از جاذبه های مورد علاقه مسافران نوروزی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن