Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری بناهای تاریخی نباید بلاتکلیف رها شوند

توصیه دادستانی به میراث فرهنگی همدان؛
بناهای تاریخی نباید بلاتکلیف رها شوند

b_150_150_16777215_00_images_kavoshmeydan.JPGدادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: مسئولان اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری نسبت به مرمت و بهسازی بناهای تاریخی اقدام کنند.

به گزارش "همدان نیوز"، کامران حمزه بیان کرد: میراث فرهنگی مکلف به حفظ و حراست از بناهای تاریخی است و نباید آنها را بلاتکلیف رها کند.

وی با تاکید بر صیانت و حفظ حقوق عامه از مرمت بناهایی که دارای ارزش تاریخی هستند بیان کرد: برخی از بناها رها شده‌اند و احتمال ریزش و بروز صدمه برای مردم نیز وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان اضافه کرد: میراث فرهنگی باید نسبت به تصدی این بناها، بهسازی و حفظ آنها اقدام کند نه اینکه بنایی تنها اسم میراث را داشته باشد و هیچ‌گونه اقدامی برای حراست از آن صورت نگیرد.

حمزه با بیان اینکه شهروندان نسبت به احتمال ریزش برخی از ابنیه‌های تاریخی گلایه مند هستند گفت: نشست‌هایی با حضور کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری برای بازسازی مهندسی شده این بناها برگزار شده است.

وی اظهار کرد: عمارت تاریخی جنانی، مغازه‌های کوچه استر، و ساختمان کوچه ذوالریاستین در حوزه حفظ اماکن تاریخی و فرهنگی در حال حاضر بازسازی شده و بازسازی دیگر اماکن در حال تخریب نیز باید با سرعت پیگیری شود.

استان همدان دارای یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی، تفریحی و توریستی است که در سیلاب فروردین ماه امسال دست کم به ۱۰ بنای تاریخی فرسوده از جمله یخچال میرفتاح ملایر خسارت وارد شد./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن