Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری پرداخت تسهیلات به تاسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا

پرداخت تسهیلات به تاسیسات گردشگری آسیب دیده از کرونا

b_150_150_16777215_00_images_hoghogh76845.jpg

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از پرداخت تسهیلات بانکی به تأسیسات و مؤسسات گردشگری متضرر از کرونا در استان خبر داد.

به گزارش "همدان‌نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان، علی خاکسار گفت: طی ماه‌های گذشته در جلسات ستاد مقابله با کرونا و از همان ابتدا خسارات وارد آمده به حوزه گردشگری را برآورد کردیم که این خسارت‌ها عمدتاً مربوط به لغو رزرواسیون در تأسیسات و اماکن اقامتی و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و لغو تورها بود و سایر خسارت‌ها نیز شامل حال واحدهای پذیرائی، تفریحی و سرگرمی و همچنین حوزه آموزش شده بود.
وی ادامه داد: تأسیسات و دفاتر طی این دوران ضمن این‌که هیچ‌گونه فروشی نداشتند، باید هزینه‌هایی که بابت رزرو دریافت کرده بودند را نیز استرداد می‌کردند؛ این در حالی است از اسفند ۹۸ تاکنون تأسیسات اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی به دلیل شرایط پیش‌آمده نتوانسته‌اند فروشی داشته باشند و می‌توان گفت شیوع بیماری کووید ۱۹ در وهله اول موضوع سفر را به شدت تحت تأثیر قرار داد.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با بیان این‌که هتل‌ها هزینه‌های جاری بسیاری دارند که قابل ملاحظه هست، افزود: هتل‌های سطح استان به دلیل عدم پذیرش مسافر در دوره کرونا ضرر کلانی متحمل شدند که از همین‌رو با پیگیری‌های وزیر گردشگری و دولت مقرر شد، تسهیلات بانکی‌ای به ازای هرنفر ۱۶ میلیون تومان با بهره ۱۲درصد در اختیار هتل‌داران و سایر خسارت‌دیدگان حوزه گردشگری قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: بر این اساس، متقاضیان (چه کسانی که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی هستند و چه کسانی که دارای این کد نیستند) می‌توانند برای دریافت این تسهیلات با مراجعه به تارنمای kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
خاکسار تصریح کرد: متقاضیانی که دارای کد بیمه‌ای هستند تا تاریخ ۳۰ تیرماه جاری و آن دست از متقاضیانی که دارای این کد نیستند تا ۳۱ تیرماه فرصت دارند تا با مراجعه با تارنمای پیش‌گفته و وارد کردن اطلاعات، نسبت به انجام روند برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.
وی افزود: همکاران ما در اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان پذیرای متقاضیان خواهند بود تا با بررسی اطلاعات، درخواست‌ها را تأیید کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن