Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری اولتیماتوم ۲۰ روزه استاندار همدان برای ساماندهی خانه مسافرها

اولتیماتوم ۲۰ روزه استاندار همدان برای ساماندهی خانه مسافرها

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در خصوص اولتیماتوم ۲۰ روزه استاندار همدان در راستای ساماندهی خانه مسافرها بیان کرد: خانه مسافرها به عنوان یکی از معضلات جدی استان مورد توجه مسئولین قرار گرفت و با اقداماتی که در طول سال‌های گذشته در مقطعی کوتاه، کار ساماندهی شکل گرفت.

به گزارش "همدان نیوز"، علی خاکسار با بیان اینکه با توجه به شیوع و پیدایش ویروس کرونا در دو سال اخیر و مصوبات هیأت دولت خانه مسافرها مجاز به فعالیت نبودند و هیچ گونه مجوزی در این بازه صادر نشده است؛ اظهار کرد: شروع مجدد فعالیت خانه مسافرها از اوایل سال ۱۴۰۱ شکل گرفت و تاکنون ۲۵ مجوز در این زمینه صادر شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان همدان ادامه داد: جلساتی با کمیته امنیتی گردشگری و شورای تأمین برای حمایت از خانه مسافرخانه‌ها نیز در استان برگزار شده است.

خاکسار با بیان اینکه طبق فراخوان‌هایی نیز تاکنون ۶ شرکت در این زمینه اعلام آمادگی کردند؛ تشریح کرد: در حال بررسی این شرکت‌ها در راستای صدور مجوز آنها هستیم، افراد متقاضی برای خانه مسافرها نیز می‌توانند اعلام آمادگی خود را به شرکت‌های مجری اعلام کنند تا وضعیت آنها نیز مورد بررسی قرار گیرند.

این مسئول در ادامه گفتگو با بیان اینکه تعدادخانه مسافرهای غیر مجاز در استان همدان توسط هیچ ارگانی مشخص نیست، اضافه کرد: مقرر شده تا کیوسک‌هایی در سطح استان همدان استقرار یابند و با این روند، از فعالیت کارتن به دستان نیز ممانعت به عمل می‌آید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان همدان با اشاره به اینکه باید با افراد دلال و واسطه در کرایه خانه مسافرها مقابله شود؛ گفت: در این زمینه، هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی برای مقابله با دلالان و واسطه‌ها انجام شده است./ مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن