Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی تعطیلی اصناف تاثیری بر روند کرونا نداشت

تعطیلی اصناف تاثیری بر روند کرونا نداشت

رئیس کمیسیون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران گفت: محدودیت های کرونایی برای مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ هیچ گونه تأثیری بر روند کاهشی کرونا نداشته و تنها واحدهای صنفی را دچار آسیب های اقتصادی سنگینی کرده است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، موسی‌رضا غفاریان اظهار کرد: در حال حاضر گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ جامعه دچار آسیب و تضرر صددرصدی از محدودیت های جدید کرونایی شده اند و تعطیلی آنها هیچ گونه تغییری در روند کاهشی کرونا نداشته که نیاز است با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجازه فعالیت دوباره به آنها داده شود.
وی با بیان اینکه وضعیت کرونا و محدودیت های کرونایی و مشکلات و آسیب اقتصادی موجب شده بسیاری از واحدهای صنفی نسبت به ابطال پروانه کسب خود اقدام کنند، افزود: در حال حاضر امور مالیاتی به دنبال اخذ مالیات خود، شهرداری به دنبال عوارض و نیز اتاق اصناف پیگیر حق و حقوق خود از واحدهای صنفی بوده که در شرایط کرونا تعطیلی واحدها به علت محدودیت و اوضاع رکود بازار و حتی اجاره بهای سنگین برخی از واحدها، بازاریان را با موج انبوهی از دغدغه ها و گرفتاری های عدیده مواجه ساخته است.
رئیس اتاق اصناف اسدآباد در ادامه با بیان اینکه از ابتدای محدودیت های جدید کرونایی تاکنون ۴۷ واحد صنفی از مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ شهرستان اسدآباد به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و تمرد از مصوبات ستاد کرونا پلمب شده است، خاطرنشان کرد: طی اجرای محدودیت های کرونایی بیش از ۳۰۰۰ مورد گشت مشترک از واحدهای صنفی سطح شهرستان در راستای رعایت پروتکل ها انجام گرفته است.
وی با انتقاد از فعالیت برخی از دستفروشان در سطح شهر اسدآباد با وجود شرایط کرونایی و محدودیت های جدید کرونایی یادآور شد: در چنین شرایطی محدودیت های کرونایی برای مشاغل ۲، ۳ و ۴ باید برای کلیه مشاغل اعم از دستفروشان نیز اعمال شود در غیر این صورت باید کلیه مشاغل فعالیت داشته باشند، کرونا برای همه مشاغل وجود دارد و این نیست که دستفروشان موجب گسترش کرونا نباشند اما بوتیکی ها و دیگر واحدهای صنفی موجب شیوع باشند.
غفاریان در پایان مطرح کرد: با گذشت چند هفته از اجرای محدودیت های جدید کرونایی این محدودیت ها هیچ تأثیری بر روند کاهشی کرونا نداشته و نیاز است با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه فعالیت به مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ داده شود./ ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن