Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اقتصادی پرداخت ۳۸۳ میلیارد تومان وام ازدواج در همدان

پرداخت ۳۸۳ میلیارد تومان وام ازدواج در همدان

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان همدان گفت: ۲۳ بانک عامل استان ۳۸۳ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد به متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمد طوماسی افزود: بیشترین میزان پرداختی به ترتیب مربوط به بانک ملی با ۱۳۶ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان معادل ۳۶ درصد مجموع پرداختی است.
وی بیان کرد: همچنین بانک ملت با ۶۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان معادل ۱۷ درصد مجموع پرداخت تسهیلات ازدواج در سالجاری، بانک صادرات با ۵۰ میلیارد و ۲۴۵ میلیون معادل ۱۳ درصد، بانک تجارت با پرداخت ۳۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان معادل ۱۰ درصد و بانک سپه با پرداخت ۳۵ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان معادل ۹ درصد و کشاورزی ۲۰ میلیارد و ۳۹۵ میلیون تومان معادل پنج درصد بیشترین میزان پرداخت وام ازدواج را در فصل بهار امسال داشتند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان همدان اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی برای هر یک از زوجین سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بود که این رقم در سالجاری به ۷۵ میلیون تومان افزایش یافت و این رقم برای خانواده جانبازان و ایثارگران ۲ برابر تعیین شده است.
طوماسی اضافه کرد: چنانچه داماد زیر ۲۵ سال و عروس زیر ۲۳ سال سن داشته باشد به هر یک از آنها به جای ۷۰ میلیون تومان ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می گیرد.
وی اظهار داشت: هشت هزار و ۷۳۳ نفر هم اینک در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند که بیشترین آن به ترتیب مربوط به بانک ملی با یک هزار و ۸۶۶ زوج، صادرات یک هزار و ۲۰۰ زوج، کشاورزی۸۳۷ زوج و ملت ۸۳۳ زوج است.
وی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۷۳ میلیارد و ۷۹۲ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج سال گذشته از سوی ۲۳ بانک عامل در این استان به زوجین پرداخت شده است./ ایرنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن