Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آتش‌نشانان همدان در آماده‌باش کامل هستند

آتش‌نشانان همدان در آماده‌باش کامل هستند

b_150_150_16777215_00_images_bayanati10.jpg

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: ۱۹۴ آتش نشان در قالب ۴۳ گروه عملیاتی و فرماندهی مسئولیت تأمین ایمنی شهروندان را در شب چهارشنبه آخرسال به عهده دارند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، محمدرضا بیاناتی گفت: علاوه بر آماده باش ایستگاه‌های ۱۰ گانه ۶ ایستگاه سیار با ۱۸ آتش نشان در مناطق پر تردد شهر مستقر خواهند شد.

بیاناتی از تشکیل ۲۱ گروه آنکال از آتش نشانان شیفت‌های استراحت خبر داد و افزود: در صورت بروز شرایط خاص و نیاز به نیروی کمکی این افراد فراخوان خواهند شد.
بیاناتی تولید انیمیشن‌های آموزشی با موضوع مخاطرات آتش بازی و استفاده از مواد محترقه را از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در آستانه شب چهارشنبه سوری دانست و افزود: این انیمیشن‌ها علاوه بر صدا و سیمای مرکز همدان از تلویزیون‌های شهری نیز پخش شده است.
وی با اشاره به طراحی پوستر و نصب بنر با مضامین هشدار دهنده و آموزشی در سطح شهر همدان خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد فوق از ظرفیت فضای مجازی نیز برای آگاه سازی و ارائه هشدار به شهروندان در جهت کاهش آسیب‌های چهارشنبه سوری استفاده شده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در آستانه شب چهارشنبه آخر سال از شهروندان خواست از حمل مواد محترقه، آتش زا و انفجاری و استفاده از این مواد بخصوص در نزدیکی محل تردد یا تجمع افراد، نزدیک خودروهای عبوری یا پارک شده، بالکن یا پشت بام خانه‌ها و روی درختان خودداری کنند.
وی تصریح کرد: ممانعت از ایجاد آتش‌های حجیم و غیر قابل کنترل، نریختن مایعات قابل اشتعال مانند نفت و بنزین بر روی مواد آتش زا و قرار دادن ظروف تحت فشار مانند کپسول، اسپری و حشره کش‌ها از دیگر مواردی است که شهروندان باید در شب چهارشنبه آخر سال رعایت کنند.
محمدرضا بیاناتی در پایان از شهروندان خواست در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن