Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا سال 98 و 3546 حادثه در همدان/آتش‌نشانان جان هزار و 254 شهروند را نجات دادند

سال 98 و 3546 حادثه در همدان/آتش‌نشانان جان هزار و 254 شهروند را نجات دادند

b_150_150_16777215_00_images_atashneshan78.jpgرییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان در ۱۲ماه سال گذشته هزار و ۲۵۴ نفر از شهروندان را طی سه هزار و ۶۶۹ عملیات های  اطفاء حریق، امداد ونجات و احتیاط حریق و حوادث نجات دادند.

به گزارش "همدان نیوز"، آتشپاد محمدرضا بیاناتی با اعلام این مطلب گفت:از آغاز سال تا پایان اسفند ماه 98 تعداد 166 هزار و  166519 تماس(میانگین روزانه 456 تماس) با سامانه 125 همدان برقرار شده که از این تعداد سه هزار و 546 مورد منجر به عملیات شده، هشت هزار و 596 مورد جهت راهنمایی و مشاوره، 17 هزار و 740 تماس اشتباه، 16 مورد اعلام حریق کذب و متاسفانه 136 هزار و 497 مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی افزود: از سه هزار و 546 عملیات انجام شده طی  سال گذشته، هزار و 945 عملیات اطفاء حریق، هزار و 601 عملیات امداد و نجات و  123 عملیات مربوط به احتیاط حریق و حوادث بوده است.

بیاناتی اظهار کرد : پوشش گیاهان خودرو با 893مورد، وسایل نقلیه  با 236مورد، اماکن مسکونی با231 مورد ، باغات و فضای سبز با 129 مورد و مراکز تجاری با 106 مورد بیشترین ڪاربری عملیات های اطفاء حریق را شامل شده است.

وی  با اشاره به اینکه هزار و 919عملیات اطفاء حریق در محدوده جغرافیایی شهر همدان و 26عملیات خارج از آن انجام شده است، افزود: علت بروز  707 مورد از حادثه های آتش سوزی عمدی، هزار و 207 مورد غیر عمدی و 20 مورد نیازمند کارشناسی است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان  با اشاره به انجام هزار و ۶۰۱ عملیات امداد و نجات در سال گذشته گفت: نجات افراد محبوس شده در آسانسور با 307مورد، نجات حیوانات با ۲۷۸مورد ، نجات افراد محبوس شده دراماکن مختلف با ۲۷۹ مورد مهار حیوانات با ۲۴۹مورد، رفع آبگرفتگی و نجات در سیلابها با ۱۱۸ مورد و رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات و اجسام مختلف  با ۱۱۱مورد بیشترین نوع عملیات های انجام شده را در برگرفته است.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۵۹۰ مورد از عملیات های امداد و نجات در محدوده شهر همدان و ۱۱ مورد خارج از آن بوده است گفت: بیشترین کاربری این عملیات ها اماکن مسکونی با ۹۸۴مورد، وسایل نقلیه با ۲۰۳ مورد و مراکز تجاری با ۶۴ مورد بوده است.

آتشپاد محمدرضا بیاناتی با اشاره به اینکه ۷۵ نفر ازجمله ۴ اتش نشان  در حوادث آتش سوزی و ۱۳۲نفر از جمله ۲اتش نشان در حوادث  امداد و نجات مصدوم و ۲۳ نفر فوت شده اند تصریح کرد: آتش نشانان در سال گذشته با سرعت عمل و از خودگذشتگی  ۱۱۷۳ را در  عملیات های امداد و نجات و۸۱نفر را در حوادث  اطفاء حریق و نجات داده اند.

 وی با اشاره به آموزش ۱۲۷۹۰ نفر درسال گذشته خاطرنشان کرد: طی این مدت ۹۸۴ دستورالعمل و طرح ایمنی و ۴۳۶ تاییدیه طرح ایمنی برای ساختمانها صادر شده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با تاکید بر استمرار طرح پایش سطح ایمنی اماکن مختلف اعلام کرد: از آغازسال ۹۸  تا پایان اسفند ۳۰۶   مورد پایش از اماکن اداری ،تجاری، آموزشی، درمانی، خدماتی  و.... انجام شده است.

وی با اشاره به انجام ۱۲۳ مورد عملیات احتیاط حریق و حوادث در سال ۹۸ تصریح کرد:۵۸ عملیات به دستور شورای تامین، ۴۹مورد در اماکن حساس و حیاتی و ۱۶ مورد در مناسبت های مختلف بوده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن