Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا آماده‌باش کامل نیروهای خدمات شهری همدان در ایام عزاداری

آماده‌باش کامل نیروهای خدمات شهری همدان در ایام عزاداری

b_150_150_16777215_00_images_alizamir.jpg

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با عنایت به فرا رسيدن ماه محرم و ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين (ع)  بیان کرد: برگزاری مجالس عزاداری بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد کرونا انجام خواهد شد و شهرداری همچون سال‌های گذشته اقدامات لازم برای فضاسازی، اکران طرح های فرهنگی، تبلیغات محیطی و سیاه‌پوش کردن شهر را در قالب دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد کرونا  انجام می دهد.

به گزارش "همدان‌نیوز"، وحید علی‌ضمیر با بیان اینکه قرار است تمام ارگان‌ها فضا‌های بازی که در اختیار دارند را برای عزاداری اختصاص دهند،عنوان کرد: چندین مکان مناسب با رعایت محدودیت های اعلام شده برای برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام برای دهه اول محرم در نظر گرفته شده و شهرداری همدان تمام ظرفیت لازم را در اختیار هیئت‌ها و عزاداران حسینی قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه برخی از اقدامات مانند فضاسازی شهری که هیچ تناقضی و محدودیتی با مخاطره انداختن سلامت شهروندان ندارد ادامه داد: برای گرامیداشت ایام عزای حسینی، تبليغات ويژه محرم بر روي تلويزيون هاي شهري و تخصیص کلیه پایه بنرهای سطح شهر به هیئت ها و 10 عدد بیلبورد جهت اکران بنرهای مذهبی ، نصب 20 هزار متر ریسه پرچم مشکی در سطح شهر ، نصب بیش از 120 المان شامل: المان یاحسین ،  المان علم و کتل در سطح شهر، همچنین فضاسازي و سياهپوش کردن تمامي ميادين، معابر اصلي ، پل‌ها و... اقدام خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به آماده باش کامل نيروهاي خدمات شهري و نظافت شهر در ايام عزاداري سرور و سالار شهيدان گفت:  با عنایت به این که زمین‌های ورزشی، سکوهای اجتماعات و بوستان ها از پیش تعیین شده نظیر محوطه مزار شهدای گمنام در پارک مردم و سایر محوطه‌های دارای قابلیت برگزاری تجمعات استاندارد آماده استقبال از عزاداران می‌شود، کارگران خدمات شهری نیز به پاکسازي، نظافت و رفت و روب و ضدعفونی اطراف این مکان ها و محل های برگزاری مراسم به صورت مستمر مي پردازند.
وی با بیان اینکه کلیه ایستگاه‌های سازمان آتش نشانی در این ایام و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده باش کامل هستند، افزود: اکیپ های عملیاتی این سازمان در این ایام خصوصا روزهای عاشورا و تاسوعا در نقاط حادثه خیز و مکان تجمع عزاداران حسینی مستقر و در صورت نیاز به خدمات رسانی می پردازند.
علی ضمیر تصریح کرد: آماده سازی، رفع نواقص و ضدعفونی سرویس های بهداشتی و صدور مجوزبرگزاری مراسم عزاداری در پارک های سطح شهر و... نیز از جمله مواردی است که توسط واحد فضای سبز سازمان سیما، منظر انجام می گردد.
این مقام مسئول با اشاره به درخواست‌های هیئت‌های مذهبی به‌منظور برپایی ایستگاه‌های صلواتی گفت: يک رسم پسندیده عزاداران برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي است و هيئت‌هاي مذهبي مي‌توانند در صورت اخذ مجوز از مديريت خدمات شهري شهرداري نسبت به برپايي این ايستگاه‌ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و عدم توزیع پذیرایی صرفا جهت پخش صوت و فضاسازی محرم اقدام نمايند، همچنین سیستم اذان گویی که در چند نقطه از سطح شهر نصب شده است در ایام محرم نیز جهت پخش نوحه خوانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
علی ضمیر در خاتمه با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا، گفت: شهروندان باید با مراقبت‌های لازم و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی زمینه حفظ سلامتی خود و اطرافیان را فراهم کرده و این ویروس را جدی بگیرند تا از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرده و شرایط را به وضع عادی بازگردانیم.
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن