Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا ثبت‌نام سه هزار همدانی برای دریافت نهال

ثبت‌نام سه هزار همدانی برای دریافت نهال

b_150_150_16777215_00_images_derakht748.jpg

معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان درباره برنامه‌های هفته منابع طبیعی اظهار داشت: 15 تا 21 اسفندماه هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و شعار امسال " همه با هم برای حفاظت از منابع طبیعی" است.

به گزارش "همدان‌نیوز"، عباس قبادی با اشاره به اینکه عنوان اولین روز هفته منابع طبیعی " منابع طبیعی درختکاری و توسعه پوشش گیاهی است، افزود: غرس نهال در مساجد و اماکن متبرکه و حضور اعضای ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و خانواده‌های آنها در مراسم نماز جمعه از جمله برنامه‌های اولین روز از هفته منابع طبیعی است.
قبادی با بیان اینکه غرس نهال در مرکز تحقیقات کشاورزی و افتتاحیه جنگل کاری و بند ملاتی گلپر آباد ملایر از از برنامه‌های روز دوم هفته منابع طبیعی است، گفت: عنوان سومین روز از هفته منابع نیز " منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه و از برنامه‌های این روز دیدار با رسانه‌های استان، غرس نهال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی به یاد شهدای مدافع سلامت در بیمارستان بعثت است.
معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بیان کرد: کاشت نهال در ستاد فرماندهی انتظامی استان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، برگزاری مانور یگان حفاظت و اجرای پروژه‌ بیابان زدایی روستای موسی بیک فامنین از برنامه‌های چهارمین روز از هفته منابع طبیعی است.
قبادی با اشاره به اینکه عنوان پنجمین روز هفته منابع طبیعی " منابع طبیعی آموزه‌های دینی است" و برنامه این روز کاشت نهال در حوزه علمیه سفیران هدایت است، مطرح کرد:  پروژه 225 هکتاری بیابان زدایی گندجین و نهال کاری 50 هکتاری در نیروگاه شهید مفتح برنامه‌های روز ششم هفته منابع طبیعی است.
قبادی با بیان اینکه پیاده روی کارکنان در تپه عباس آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی، درخت کاری به یاد شهدا و فداکاران منابع طبیعی و دیدار با خانواده‌های آنان و کاشت نهال در گلزار شهدای نهاوند به یاد شهید سلگی و دیدار با خانواده این شهید از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی است.
معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان اظهار داشت: در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری 70 هزار اصله نهال در سطح استان کشت می‌شود.
حسین خانجانی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه از برنامه‌های هفته منابع طبیعی و درختکاری اهدا نهال به خانواده‌های که ثبت نام کرده‌اند است، اظهار داشت: این نهال ها توسط نیروهای سازمان سیما و منظر همدان برای افراد ثبت نام کرده کاشته می‌شود. 
وی با بیان اینکه بیش از 3000 هزار ثبت نام برای دریافت نهال انجام شده است، افزود: دو مراسم نمادین درختکاری نیز در هفته منابع طبیعی و درختکاری برگزار می‌شود. 
خانجانی گفت: اولین مراسم درختکاری روز پنجشنبه و با حضور استاندار و مدیران کل در پارک جنگلی اکباتان برگزار می‌شود. 
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همدان با تأکید بر اینکه شعار هفته درختکاری امسال درخت دوستی بنشانیم است، بیان کرد: دومین مراسم درخت کاری نیز با حضور دانش اموزان دوره اول در یکی از پارک های بزرگ شهر برگزار می‌شود./ تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن