Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا فریب پاکبانان تقلبی را نخورید

فریب پاکبانان تقلبی را نخورید

b_150_150_16777215_00_images_shahrdari125.jpg

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان از شهروندان خواست از هرگونه پرداختی در قالب عیدی به پاکبانان بدلی و افراد سودجو خودداری کنند.

به گزارش "همدان‌نیوز"، مرتضی رضایی اظهار داشت: در روزهای گذشته و در آستانه سال جدید گزارش‌هایی مبنی بر مراجعه متعدد برخی افراد سودجو با عنوان پاکبان دریافت شده است.
وی از شهروندان خواست از پرداخت هر گونه هدیه‌ای در قالب عیدی به این افراد سودجو خودداری کنند و در صورت مواجهه، این‌گونه موارد را از طریق سامانه ۱۳۷ " سامانه جامع مدیریت شهری" اطلاع دهند.
رضایی خاطرنشان کرد: هیچ فردی به عنوان پاکبان حق وصول یا مطالبه عیدی از شهروندان را ندارد.
پاکبان نماد پاکدستی و شرافت است
مدیر خدمات شهری شهرداری همدان اظهار داشت: پاکبانان نمادی از پاک‌دستی و شرافت در عرصه خدمت‌گزاری و مورد اعتماد مردم هستند، از این رو تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهیم که فرد یا افرادی جایگاه ارزشمند این قشر زحمتکش را زیر سوال ببرد.
وی بیان کرد: در این روزها برخی افراد سودجو با عنوان پاکبانان و با نادیده گرفتن زحمت کسانی که در گرما و سرما به مردم خدمات رسانی می‌کنند با مراجعه به درب منازل شهروندان از آن‌ها عیدی مطالبه می‌کنند.
رضایی افزود: البته بسیاری از شهروندان در آستانه عید نوروز و به پاس قدردانی از زحمات این قشر تلاشگر و زحمت‌کشی که در سرما و گرما برای نظافت محله و شهرشان تلاش می‌کنند در قالب عیدی از زحمات پاکبانان محله‌شان قدردانی می‌کنند، اما تاکید می‌شود پاکبانان به هیچ‌وجه مجاز به مطالبه عیدی از مردم نیستند.
وی اظهار داشت: شهرداری انجام امور خدماتی مانند جمع‌آوری زباله، پاکیزگی معابر اصلی و فرعی و سایر امور محوله را به پیمانکار بخش خصوصی واگذار کرده است که بر اساس قوانین و مقررات همه حقوق قانونی اعم از حقوق، عیدی و سایر مباحث مالی سال‌جاری پرداخت شده است و هیچ فردی حق وصول یا مطالبه عیدی را از شهروندان ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن