Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس لزوم ترویج امر به معروف و نهی منکر توسط بانوان فرهیخته

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان تأکید کرد:
لزوم ترویج امر به معروف و نهی منکر توسط بانوان فرهیخته

b_150_150_16777215_00_images_news_abo.hamze147.jpgفرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با تاکید بر لزوم ترویج امر به معروف و نهی منکر توسط بانوان فرهیخته همدانی گفت: این دسته از بانوان باید با آگاهی بخشی به بیان لزوم وجود عفاف و حجاب و نقش آن در پیشرفت جامعه بپردازند.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان، سردار غلامعلی ابوحمزه با تشریح نقش حجاب در رشد و تعالی بانوان اظهار داشت: همه می‌دانیم که حجاب محدودیت نیست، بلکه مصونیتی است که زمینه رشد و تعالی بانوان در ابعاد مختلف را فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به وجود برخی رویکردهای ضدحجاب در جامعه افزود: برخی افراد در جامعه هستند که یا با فرهنگ و مبانی اسلامی آشنایی ندارند ویا به سبب وابستگی به جریان‌های فکری معاند همچون فمنیست حجاب را مانع رشد و فعالیت زنان در جامعه می‌دانند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه زنان در انقلاب اسلامی نقشی فعال داشته و دارند خاطرنشان کرد: اسلام و انقلاب اسلامی به حضور زنان در جامعه و فعالیت‌های آنها توجه ویژه دارد، به گونه‌ای که از پیروزی انقلاب تا کنون بانوان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های عمیق و منسجمی دارند.

وی با اشاره به 21 تیرماه آغاز هفته عفاف و حجاب افزود: این زمان فرصتی مناسبی است تا مجموعه بانوان با حضور در بدنه جامعه به تبیین رویکردهای ریشه‌ای لزوم وجود عفاف و حجاب در جامعه بپردازند چراکه دیدگاه‌های مخالف حجاب‌، به دنبال منزوی و دور کردن زنان از جامعه هستند.

ابوحمزه درباره برنامه‌های این روز عنوان‌ کرد: به همت معاونت بسیج جامعه زنان، ستاد امربه معروف و نهی از منکر و با همکاری مجموعه‌های دیگر، در تجمع حمایت از عفاف و حجاب، سخنرانان مختلفی به بیان دیدگاه‌های مختلف در این حوزه می‌پردازند و مطالبی را در راستای ضرورت حفظ عفاف و حجاب در جامعه بیان می‌کنند.

وی با تشریح وضعیت کنونی عفاف و حجاب در جامعه نیز ابراز کرد: برخی افراد نسبت به وضعیت بدحجابی در جامعه نگاهی افراطی دارند و اساس آمار خود در این حوزه را، منحصر به تردد برخی افراد در برخی مکان‌های خاص کرده‌اند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با مطلوب دانستن وضعیت کنونی جامعه در حوزه عفاف و حجاب گفت: هنوز قاطبه زنان همدان محجبه همدان هستند و دلیل این مدعا نیز حضور فعال و ارزشمند زنان در برنامه‌هایی چون اعتکاف، راهپیمائی روز قدس، مراسم احیا و شب زنده داری‌ها، محافل قرآنی و مذهبی در سطح جامعه است.

وی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم درباره عفاف و حجاب صحبت کنیم و آمار ارائه کنیم باید همه استان را در نظر گرفته و نگاهمان منحصر به برخی مکان‌های خاص مانند پارک مردم، آرامگاه بوعلی، بلوار ارم وغیره نباشد.

ابوحمزه افزود: باید توجه داشته باشیم که بخشی از افراد بدحجاب همدانی نبوده و مسافرانی هستند که این شهر را برای سفر انتخاب کرده‌اند، بنابراین نباید بدون داشتن اطلاعات دقیق و نگاه‌های متعصبانه مردم همدان را زیر سوال برد.

وی با تاکید بر لزوم ترویج امر به معروف و نهی منکر توسط بانوان فرهیخته همدانی اظهار داشت: این دسته از بانوان باید با آگاهی بخشی درباره حجاب، در برابر هنجارشکنان حاضر شده و به صورت عقلانی و منطقی، به بیان لزوم وجود عفاف و حجاب و نقش آن در پیشرفت جامعه بپردازند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان درباره راه‌های مقابله با بدحجابی نیز گفت: منکر وجود برخی مشکلات در این حوزه نیستیم اما معتقدیم باید این مشکلات عاقلانه موشکافی شده و مدبرانه راه‌های برطرف کردن آن از سوی مسئولان تبیین شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن